Adopcja Serc w Sercańskim Domu dla Dziewcząt (KDF) na Filipinach
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Adopcja Serc w Sercańskim Domu dla Dziewcząt (KDF) na Filipinach
potrzebna kwota w tym miesiącu: 9900 zł
przekazaliście: 6872 zł
69%
Pokaż darczyńców

Sercański Dom dla Dziewcząt (Kasanag Daughters Foundation) został założony w 1999 r. Kasanag, w języku visaya, oznacza pierwszy promień słońca, który przebija się przez mroki nocy. Początki Domu są związane z rekolekcjami, które wygłosił sercański misjonarz w prowadzonej przez państwo instytucji dla dziewcząt. Podczas rozmów i spowiedzi poznał ich bolesne historie. Wielokrotnie brakowało mu słów, aby je pocieszać… Parę miesięcy później dowiedział się, że jedna z dziewcząt musi opuścić tę instytucję, a co gorsze – nie ma gdzie się podziać. Rodzina odmówiła jej możliwości powrotu za wysłanie do więzienia ojca, który ją molestował. Matka wiedząc o winie męża, w obawie przed utratą jedynego żywiciela rodziny, stanęła po jego stronie.

Celem KDF jest doprowadzenie do uzdrowienia wewnętrznego podopiecznych, do przebaczenia i powrotu do rodziny, jeżeli jest on możliwy i bezpieczny.

Sercański Dom dla Dziewcząt można wesprzeć w następujący sposób:  • szczególnie zachęcamy do podjęcia się "Adopcji Serc" czyli regularnego wspierania Domu i jego podopiecznych. Każdy stały Darczyńca (prosimy od dar min. 30 zł miesięcznie) otrzyma zdjęcie "córeczki" oraz korespondencję od niej. "Adopcja Serc" dla KDF ma charakter zbiorowy. Roczny koszt utrzymania jednej stypendystki to 14.500 zł.

    skontaktuj się z nami i podejmij "Adopcję Serc"


233390 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
16
daliśMY roczne utrzymanie w KDF tylu dziewczynkom
wesprzyj to dzieło
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy