Wolontariat misyjny Missio Cordis tworzy realacje pełne ciepła i zaangażowania
Co możesz robić?
weź udział w parafialnych zbiórkach
srebrnej i złotej biżuterii, monet, makulatury, elektrośmieci, itd.
pracuj z nami w biurze Sekretariatu
przy segregacji biżuterii i monet, przygotowaniu do sprzedaży krzyżyków sercańskich
zostań opiekunem na “Wakacjach z misjami i językami”
zdobądź doświadczenie jako opiekun kolonijny pod okiem doświadczonych organizatorów
Agentki 925
Elitarną grupę wolontariuszy stanowią „Agentki 925”. Jest to grupa pań, które działają w całej Polsce na rzecz misji sercańskich w swoim środowisku parafialnym, rodzinnym, pracy. Tytuł „Agentki 925” otrzymuje się poprzez nominację.
przeczytaj o agentkach
Formacja
Wolontariuszom Missio Cordis proponujemy formację duchową w ramach „Chrześcijańskiej Szkoły Życia i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła”.
więcej o szkole maryi
Wolontariat zagraniczny Missio Cordis

Nasi wolontariusze mają możliwość wyjazdu w miejsca posługi sercańskich misjonarzy, aby pracować głównie przy opiece i animacji czasu dla dzieci w krajach takich jak Albania, Nadniestrze, czy Filipiny.

Warunki wyjazdu na doświadczenie misyjne – wolontariat za granicę:

uczestnictwo w zjazdach wolontariuszy

Zjazdy wolontariatu misyjnego „Missio Cordis” odbywają się cyklicznie w domu prowincjalnym księży sercanów w Warszawie, ul. Łowicka 46. Są to spotkania weekendowe. Rozpoczynają się w piątek wieczorem i trwają do niedzieli po południu. Każde spotkanie daje możliwość stworzenia wspólnoty w duchu sercańskiego charyzmatu, wspólnej modlitwy w intencji misji oraz poznania misjonarzy, zarówno zakonnych, jak i świeckich.

Kandydaci na wolontariuszy misyjnych, którzy biorą udział w spotkaniach formacyjnych, mają szansę wyjechać, by pomagać w budowaniu dzieł socjalnych prowadzonych w różnych krajach, gdzie pracują polscy sercanie.

W zjazdach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani misyjną działalnością księży sercanów, zarówno w Polsce, jak też poza jej granicami.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Zbigniewem Chwają SCJ, + 48 668 363 731.praca wolontariacka na rzecz misji

Każda osoba, która pragnie zaangażować się jako wolontariusz misyjny jest zobowiązana również do aktywności dobroczynnej na rzecz misji i prowadzonych ma misjach dzieł socjalnych.

Narzędzia do takiego zaangażowania potencjalny wolontariusz misyjny otrzymuje od Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Szczególnie polecamy dwie inicjatywy: akcję „srebro na wagę złota” – parafialną zbiórkę zniszczonej srebrnej i złotej biżuterii oraz kiermasz krzyżyka sercańskiego, a także długoterminowy projekt „Parafia z misją”, który polega na okresowych zbiórkach śmieci: makulatury, elektrośmieci, złomu metalowego czy ubrań używanych.

realizacja formacji duchowej

Wolontariusze misyjni formację duchową odbywają w ramach „Chrześcijańskiej Szkoły Życia i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła” (3 zjazdy weekendowe w roku oraz opcjonalnie rekolekcje wakacyjne). Można to uczynić w dowolnym miejscu w Polsce, gdzie działa filia „Szkoły Maryi”. Preferowanym miejscem uczestnictwa jest Lublin, gdzie formuje się największe grono wolontariuszy Sekretariatu.

Aktualności i zdjęcia
16 Grudnia Wolontariat
Boże Narodzenie w RPA!
Czy zadajemy sobie czasem pytanie: Jak wyglądają ochody świąt Bożego Narodzenia w krajach misyjnych? Poniżej przybliża ten wątek jeden z ...
12 Grudnia Wolontariat
Spotkania misyjne w 2018r.
Nadchodzący rok zapowiada się ekscytująco jeżeli chodzi o spotkania misyjne m.in. spotkania rodziny misyjnej, spotkania wolontariatu misyjnego Missio Cordis oraz ...
21 Listopada Wolontariat
Spotkaliśmy się w Warszawie
Z wolontariuszami podsumowaliśmy działania wakacyjne oraz rozmawialiśmy o planach na przyszłość.
26 Września Wolontariat
Skarb Nadniestrza
- Wolontariat misyjny w Pridniestrowiu był czymś niezwykłym - wspomina nasza wolontariuszka Ania
10 Sierpnia Wolontariat
Zapraszamy na „Szkołę Maryi”
Stworzył ją kilkanaście lat temu br. Piotr Kurkiewicz, który dostrzegł brak programów formacyjnych w wspólnotach katolickich oraz ich „skostniałość”.
poprzednie nastepne
Zastanawiasz się?
zadzwoń

668 363 731
i zapytaj ks. Zbigniewa - on wszystko Ci wyjaśni

przyjdź na spotkanie
napisz

kontakt@misjesercanow.pl
jeżeli wolisz kontakt mailowy

Spotkania wolontariatu
Przyjdź na spotkanie i dołącz do Wolontariatu Missio Cordis. My już wybraliśmy.