Zespół
ks. Zbigniew Chwaja SCJ

Sekretarz Misji Zagranicznych Księży Sercanów

Urodził się w Dobczycach. Do Zgromadzenia wstąpił 1986 r. Po decyzji o pracy na misjach w RPA, gdzie posługiwał przez niemal 19 lat, przez dwa lata przebywał na nauce języka w Stanach Zjednoczonych.

Na misje do Afryki pojechał w 1995 r. W RPA pracował najpierw w diecezji De Aar, a następnie w diecezji Alival North, gdzie był ekonomem prowincjalnym i domowym oraz proboszczem parafii katedralnej. Stąd przeniósł się do archidiecezji Durban na wschodzie kraju, gdzie pracował w parafii św. Franciszka z Asyżu w Pietermaritzburg, a należał do wspólnoty w Hilton.

W 2014 wrócił do Polski i po pobycie w domu kurii prowincjalnej przez kilka miesięcy pracował w biurze Wyższego Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach do czasu nominacji na urząd ekonoma seminarium i tej wspólnoty. W 2016 r. został Sekretarzem Misji Zagranicznych w Polskiej Prowincji Księży Sercanów.

Sekretariat Księży Sercanów, biuro w Warszawie
ul. Łowicka 46
02-531 Warszawa

tel. 668 363 731
[email protected]

ks. Piotr Chmielecki SCJ

Zastępca Sekretarza Misji Zagranicznych Księży Sercanów

Urodził się w 1983 r. w Wyszkowie. Po maturze wstąpił do Zgromadzenia Księży Sercanów. W latach 2003-2009 studiował i formował się w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach, co zaowocowało przyjęciem święceń kapłańskich.

Obecnie: kreatywny i efektywny fundraiser w Sekretariacie Misji Zagranicznych Księży Sercanów, pomysłodawca akcji „Zbieramto”, „Dobre monety” oraz wszelkich „zbieraczych” inicjatyw, wspierających posługę misyjną sercanów.

Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów, biuro w Lublinie
ul. Radzyńska 3a
20-850 Lublin

tel. 537 411 405
[email protected]


Krzysztof Polaszek

Opiekun darczyńców

Urodził się w 1992 r. Magister prawa (2016) i teologii KUL, od 2017 roku doktorant w Instytucie Teologii Fundamentalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W wolnym czasie lubi przeczytać dobrą książkę, muzykę, podróże oraz spotkania z drugim człowiekiem.

tel. +48 537 411 405
[email protected]


Maciej Moczydłowski

Grafik, Technik i Optymalizator procesów

Urodził się w 1988 r. w Oleśnicy koło Wrocławia. Z wykształcenia socjolog, a z pasji projektant. Równolegle do wykonywania obowiązków w Sekretariacie Misji Zagranicznych pracuje jako grafik-freelancer.

Szczęśliwy mąż Kingi i tata Kalinki. Wolny czas lubi spędzać na wyprawach w Tatry, a na co dzień przy cięższej strategicznej grze planszowej. Ma nadzieję wrócić do niektórych pasji, których kiedyś posmakował (windsurfing, biegi długodystansowe, bractwo rycerskie, sporty walki).

tel. +48 537 411 405
[email protected]

Piotr Jopek

Logistyk

Urodził się w 1988 r. w Rykach. Z wykształcenia mgr inż. Ochrony Środowiska – ukończył Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Z Sekretariatem Misji Zagranicznych związany wolontaryjnie – na co dzień pracuje w Urzędzie Miasta Lublin, obecnie jako Specjalista ds. architektury przestrzeni. Sercanów poznał na nartach w Gliczarowie na przełomie 2015/16 roku.

W wolnym czasie skupia się głównie na życiu rodzinnym, pływa, lubi chodzenie po górach.

tel. + 48 798 848 487
[email protected]