Adopcja Serc dzieci z plemienia Higaonon
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Adopcja Serc dzieci z plemienia Higaonon
amount needed in this month: 3720 zł
przekazaliście: 1180 zł
31%
w zeszłym miesiącu: 1420 zł
38%
100119 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
166
dzięki Wam tyle dzieci mogło pójść do szkoły

Plemię Higaonon w filipińskich górach wiedzie koczowniczy tryb życia. Zazwyczaj w rodzinie jest kilkoro dzieci, a jedynym źródłem dochodu rodziców są prace w rolnictwie. Z powodu biedy dzieci z tego plemienia nie są posyłane do szkoły. Jeżeli rodziców nie stać na danie dziecku banana czy miski ryżu, aby mogło zjeść posiłek w szkole, to po prostu do niej nie idzie. Przeszkodą bywają też wysokie góry i brak pieniędzy na dojazdy i podstawowe wydatki. „Adopcja serc” młodego Higaona to stypendium dla ucznia szkoły podstawowej pokrywające koszty posiłku w szkole, zakupu mundurka i podręczników oraz w razie potrzeby dojazdu do szkoły.


EdukacjĘ dzieci z plemienia Higaonon można wesprzeć w następujący sposób:


  • przez podjęcie „Adopcji Serc”, czyli obowiązku przekazywania 60 zł miesięcznie przez minimum rok na umożliwienie edukacji dziecka. Darczyńca otrzymuje wtedy zdjęcie dziecka, a także informacje o nim i jego rodzinie oraz postępach w nauce;

  • jednorazową darowiznę na ten cel;

  • zbiórkę „małych” elektrośmieci: baterii, telefonów komórkowych, płyt CD w szkołach i przedszkolach (www.szkołazmisją.pl) czy miejscach pracy.
wesprzyj to dzieło
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy