Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
kwota potrzebna w tym miesiącu: 26580 zł
przekazaliście w tym miesiącu: 0 zł
0%
w zeszłym miesiącu: 27596 zł
103%
967085 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
44
tylu dziewczynkom daliśMY roczne utrzymanie
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
MAŁGORZATA PIASECZNO 26.03.2021 50 zł Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
ROMAN SOKOŁÓW PODLASKI 26.03.2021 50 zł Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach

Sercański Dom dla Dziewcząt (Kasanag Daughters Foundation) został założony w 1999 roku w Cagayan de Oro na Filipinach. Jego początki związane są z rekolekcjami, które wygłosił misjonarz-sercanin, ks. Eduardo Aguero w państwowej ochronce dla dziewcząt. Podczas osobistych rozmów poznał bolesne historie dziewcząt związane z wykorzystaniem seksualnym przez ojca, dziadka czy brataBrakowało mu słów, aby je pocieszać...

Niedługo potem dowiedział się, że jedna z dziewcząt, która podzieliła się z mim swoimi bolesnymi doświadczeniami, została odesłana do rodziny. Nie miała jednak gdzie wracać, bo rodzina odmówiła jej powrotu do domu za doniesienie na policję na ojca, który molestował ją seksualnie. Matka, choć wiedziała o winie męża, to w obawie o utratę jedynego żywiciela rodziny, stanęła po jego stronie.

W oryginalnej nazwie Domu znajduje się filipińskie słowo kasanag, które oznacza pierwszy promień słońca przebijający się przez mroki nocy. Dziewczynki mieszkające w domu są w wieku od 5 do 20 lat. W fundacji założonej przez księży sercanów wracają do wewnętrznej równowagi. Podopieczne otrzymują tutaj każde potrzebne wsparcie: mieszkanie, jedzenie, ubrania, opiekę lekarzy i psychologów, podręczniki do szkoły. Wychowawcy i misjonarze prowadzą je też do budowania relacji z Panem Bogiem, która ma zaowocować przebaczeniem oprawcy.


Sercański Dom dla Dziewcząt można wesprzeć :  • podejmując się Adopcji Serc, czyli regularnego wspierania Domu i jego podopiecznych. Należy zadeklarować chęć wpłaty minimum 35 zł miesięcznie przez rok, wpisując w tytule przelewu "Adopcja Serc - deklaracja stała".

    Można również wpłacić równowartość sumy comiesięcznych ofiar (wpłacając jednorazowo np. 420 zł, tj. 35 zł x 12 miesięcy). Adopcja Serc dla KDF ma charakter zbiorowy, gdyż miesięczny koszt utrzymania jednej dziewczynki w Domu wynosi 1290 zł (15 500 rocznie). Oznacza to, że przy średniej miesięcznej wpłacie 50 zł na utrzymanie jednego dziecka składa się 26 osób..

.

.

poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy