Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
potrzebna kwota: 28550 zł
przekazaliście w tym miesiącu: 345 zł
1%
w zeszłym miesiącu: 7275 zł
25%
1584006 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
73
tylu dziewczynkom daliśMY roczne utrzymanie
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
*** *** 06.12.2022 150 zł Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
Marcin Kraków 05.12.2022 50 zł Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach

Sercański Dom dla Dziewcząt (Kasanag Daughters Foundation) został założony w 1999 roku w Cagayan de Oro na Filipinach. Jego początki związane są z rekolekcjami, które wygłosił misjonarz-sercanin, ks. Eduardo Aguero w państwowej ochronce dla dziewcząt. Podczas osobistych rozmów poznał bolesne historie dziewcząt związane z wykorzystaniem seksualnym przez ojca, dziadka czy brataBrakowało mu słów, aby je pocieszać...

Niedługo potem dowiedział się, że jedna z dziewcząt, która podzieliła się z mim swoimi bolesnymi doświadczeniami, została odesłana do rodziny. Nie miała jednak gdzie wracać, bo rodzina odmówiła jej powrotu do domu za doniesienie na policję na ojca, który molestował ją seksualnie. Matka, choć wiedziała o winie męża, to w obawie o utratę jedynego żywiciela rodziny, stanęła po jego stronie.

W oryginalnej nazwie Domu znajduje się filipińskie słowo kasanag, które oznacza pierwszy promień słońca przebijający się przez mroki nocy. Dziewczynki mieszkające w domu są w wieku od 5 do 20 lat. W fundacji założonej przez księży sercanów wracają do wewnętrznej równowagi. Podopieczne otrzymują tutaj każde potrzebne wsparcie: mieszkanie, jedzenie, ubrania, opiekę lekarzy i psychologów, podręczniki do szkoły. Wychowawcy i misjonarze prowadzą je też do budowania relacji z Panem Bogiem, która ma zaowocować przebaczeniem oprawcy.
Sercański Dom dla Dziewcząt można wesprzeć :  • podejmując się Adopcji Serc, czyli regularnego wspierania Domu i jego podopiecznych. Należy zadeklarować chęć wpłaty 45 zł miesięcznie (można więcej) przez minimum rok, wpisując w tytule przelewu "Adopcja Serc - deklaracja stała".

    Można również wpłacić równowartość sumy comiesięcznych ofiar (wpłacając jednorazowo np. 540 zł, tj. 45 zł x 12 miesięcy). Adopcja Serc dla Kasanag Daughters Foundation ma charakter zbiorowy, gdyż miesięczny koszt utrzymania jednej dziewczynki w Domu wynosi 1290 zł (15 500 rocznie). Oznacza to, że przy średniej miesięcznej wpłacie 50 zł na utrzymanie jednego dziecka składa się 26 osób.


Zasady "Adopcji Serc":


  • Adopcja Serc to „adopcja zbiorowa”, która polega na tym, że kilkadziesiąt osób funduje stypendium jednemu dziecku. Pomoc podopiecznym wiąże się z pokryciem wszystkich kosztów funkcjonowania domu i troski o dziewczęta. Minimalną kwotę darowizny dla „rodziców adopcyjnych” określiliśmy na 45 zł miesięcznie. Wyższe kwoty wsparcia zależą tylko od Państwa hojności i możliwości finansowych.
  • W przypadku wyższych darowizn nie stosujemy jednak wzoru matematycznego, np. 135 zł : 45 zł = „adopcja” 3 dzieci, ponieważ pieniądze przekazujemy jako wsparcie dla całego Domu. Byłoby to wręcz nieludzkie, gdyby dzieci objęte programem Adopcji miały lepsze warunki niż te, które nie są wprost objęte naszym wsparciem. Innymi słowy: dziewczynki, które piszą do nas listy są reprezentantkami Sercańskiego Domu dla Dziewcząt w Cagayan de Oro wobec Darczyńców z Polski.


poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy