Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
kwota potrzebna w tym miesiącu: 19336 zł
przekazaliście: 13701 zł
70%
w zeszłym miesiącu: 27953 zł
144%
818747 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
37
daliśMY roczne utrzymanie w KDF tylu dziewczynkom
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
MIROSŁAW P. GDYNIA 14.10.2020 50 zł Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
GRZEGORZ W. SKRŻYSKO-KAMIENNA 14.10.2020 100 zł Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach

Sercański Dom dla Dziewcząt (Kasanag Daughters Foundation) został założony w 1999 roku w Cagayan de Oro na Filipinach. Jego początki związane są z rekolekcjami, które wygłosił misjonarz-sercanin, ks. Eduardo Aguero w państwowej ochronce dla dziewcząt. Podczas osobistych rozmów poznał bolesne historie dziewcząt związane z wykorzystaniem seksualnym przez ojca, dziadka czy brata. Brakowało mu słów, aby je pocieszać...

Niedługo potem dowiedział się, że jedna z dziewcząt, która podzieliła się z mim swoimi bolesnymi doświadczeniami, została odesłana do rodziny. Nie miała jednak gdzie wracać, bo rodzina odmówiła jej powrotu do domu za doniesienie na policję na ojca, który molestował ją seksualnie. Matka, choć wiedziała o winie męża, to w obawie o utratę jedynego żywiciela rodziny, stanęła po jego stronie.

W oryginalnej nazwie Domu znajduje się filipińskie słowo kasanag, które oznacza pierwszy promień słońca przebijający się przez mroki nocy. Dziewczynki mieszkające w domu są w wieku od 5 do 20 lat. W fundacji założonej przez księży sercanów wracają do wewnętrznej równowagi. Wychowawcy i misjonarze prowadzą je też do budowania relacji z Panem Bogiem, która ma zaowocować przebaczeniem oprawcy.


Sercański Dom dla Dziewcząt można wesprzeć w następujący sposób:  • szczególnie zachęcamy do podjęcia się Adopcji Serc, czyli regularnego wspierania Domu i jego podopiecznych. Każdy stały Darczyńca (prosimy o dar minimum 35 zł miesięcznie) otrzyma zdjęcie adopcyjnej "córeczki" oraz korespondencję od niej. Adopcja Serc dla KDF ma charakter zbiorowy, gdyż koszt utrzymania jednej dziewczynki w Domu to 14.500 złotych. Nasze podopieczne otrzymują od misjonarzy każde potrzebne wsparcie: mieszkanie, jedzenie, ubrania, opiekę lekarzy i psychologów, podręczniki do szkoły.

    skontaktuj się z nami i podejmij Adopcję Serc
poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy