Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
potrzebna kwota: 43700 zł
przekazaliście w tym miesiącu: 35971 zł
82%
w zeszłym miesiącu: 44140 zł
101%
2055381 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
95
tylu dziewczynkom daliśMY roczne utrzymanie
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
Kamil Rzeszów 26.09.2023 50 zł Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
GRAŻYNA I ZENON BIAŁYSTOK 25.09.2023 45 zł Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach

Dwadzieścia jakże różnych filipińskich dziewcząt, ale zawsze ta sama tragiczna historia... szczęśliwe dzieciństwo nagle zburzone przez gwałt ze strony ojca, brata, kuzyna czy wujka. Potem potrzeba potężnej odwagi, aby ujawnić fakty, sprzeciwić się oprawcy, opowiedzieć o tych tragicznych chwilach nauczycielce, psychologowi bądź przyjaciółce. Dalej dziewczyna doświadcza jeszcze odrzucenia przez rodzinę, nawet przez matkę, bo mężczyzna - żywiciel rodziny - jest w domu najważniejszy. 

To dla nich sercańscy misjonarze stworzyli w Cagayan de Oro, na filipińskiej wyspie Mindanao Sercański Dom dla Dziewcząt (Kasanag Daughters Foundation). Kasanag w miejscowym języku bisaya [visaja] oznacza pierwszy promień słońca przebijający się o poranku przez mroki nocy. To wydarzenie, które przywraca radość i niesie nadzieję. 

W naszym Domu dziewczęta wracają do wewnętrznej równowagi. Najmłodsze mają dopiero kilka lat... Dzieci otrzymują każde potrzebne wsparcie: mieszkanie, jedzenie, ubrania, opiekę lekarzy i psychologów, podręczniki do szkoły. Wychowawczynie, psycholożki i pracownice socjalne wykorzystają całą swoją wiedzę i doświadczenie, aby rehabilitować dziewczynki po doznanej krzywdzie, zapewnić bezpieczeństwo w przyszłości i dać im niezależność dzięki dobremu wykształceniu. Codzienna modlitwa, niedzielna Eucharystia i opieka duchowa księdza sercanina prowadzą dziewczynki do budowania relacji z Panem Bogiem, która ma zaowocować przebaczeniem oprawcy.JAK PODJĄĆ „ADOPCJĘ SERC”:

  • Należy zadeklarować wpłaty 45 zł miesięcznie (można więcej) przez okres minimum 12 miesięcy. Adopcja ma charakter zbiorowy, gdyż miesięczny koszt utrzymania jednej dziewczynki w Domu wynosi 1720 zł. Oznacza to, że przy miesięcznej wpłacie np. 50 zł na utrzymanie jednego dziecka składa się 35 osób. Rodzic adopcyjny otrzymuje trzy razy do roku list i zdjęcie od „adoptowanego” dziecka. Osoby, które chcą podjąć się regularnych wpłat, prosimy o wpisanie w tytule przelewu: „Adopcja Serc – deklaracja stała”.

ZASADY WSPARCIA:

  • Adopcja Serc to „adopcja zbiorowa”, która polega na tym, że kilkadziesiąt osób funduje stypendium jednemu dziecku. Pomoc podopiecznej Domu wiąże się z pokryciem wszystkich kosztów funkcjonowania domu i troski o dziewczęta. Minimalną kwotę darowizny dla „rodziców adopcyjnych” określiliśmy na 45 zł miesięcznie. Wyższe kwoty wsparcia zależą tylko od Państwa hojności i możliwości finansowych.
  • W przypadku wyższych darowizn nie stosujemy jednak wzoru matematycznego, np. 135 zł : 45 zł = „adopcja” 3 dzieci, ponieważ pieniądze przekazujemy jako wsparcie dla całego Domu. Dziewczynki, które piszą do nas listy są reprezentantkami Sercańskiego Domu dla Dziewcząt w Cagayan de Oro wobec Darczyńców z Polski.


DZIEWCZYNKI Z KASANAG DAUGHTERS FOUNDATION MOŻNA WESPRZEĆ TAKŻE:


Więcej na temat Sercańskiego Domu dla Dziewcząt (KDF) można przeczytać w artykułach:

poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy