Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Adopcja serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
kwota potrzebna w tym miesiącu: 9900 zł
przekazaliście: 11644 zł
117%
w zeszłym miesiącu: 20609 zł
208%
571098 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
39
daliśMY roczne utrzymanie w KDF tylu dziewczynkom

Sercański Dom dla Dziewcząt (Kasanag Daughters Foundation) został założony w 1999 r. Kasanag, w języku visaya, oznacza pierwszy promień słońca, który przebija się przez mroki nocy. Początki Domu są związane z rekolekcjami, które wygłosił sercański misjonarz w prowadzonej przez państwo instytucji dla dziewcząt. Podczas rozmów i spowiedzi poznał ich bolesne historie. Wielokrotnie brakowało mu słów, aby je pocieszać… Parę miesięcy później dowiedział się, że jedna z dziewcząt musi opuścić tę instytucję, a co gorsze – nie ma gdzie się podziać. Rodzina odmówiła jej możliwości powrotu za wysłanie do więzienia ojca, który ją molestował. Matka wiedząc o winie męża, w obawie przed utratą jedynego żywiciela rodziny, stanęła po jego stronie.

Celem KDF jest doprowadzenie do uzdrowienia wewnętrznego podopiecznych, do przebaczenia i powrotu do rodziny, jeżeli jest on możliwy i bezpieczny.

Sercański Dom dla Dziewcząt można wesprzeć w następujący sposób:  • szczególnie zachęcamy do podjęcia się "Adopcji Serc" czyli regularnego wspierania Domu i jego podopiecznych. Każdy stały Darczyńca (prosimy o dar min. 30 zł miesięcznie) otrzyma zdjęcie "córeczki" oraz korespondencję od niej. "Adopcja Serc" dla KDF ma charakter zbiorowy. Roczny koszt utrzymania jednej stypendystki to 14.500 zł.

    skontaktuj się z nami i podejmij "Adopcję Serc"


wesprzyj to dzieło
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy