Adopcja Serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Adopcja Serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
potrzebna kwota: 41500 zł
przekazaliście w tym miesiącu: 18418 zł
44%
w zeszłym miesiącu: 49062 zł
118%
2265020 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
104
tylu dziewczynkom daliśMY roczne utrzymanie
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
Ala Sabina Magda Poznań 20.02.2024 50 zł Adopcja Serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach
Anna Dębe Wielkie 14.02.2024 50 zł Adopcja Serc w sercańskim domu dla dziewcząt KDF na Filipinach

Dwadzieścia jakże różnych filipińskich dziewcząt, ale zawsze ta sama tragiczna historia... szczęśliwe dzieciństwo nagle zburzone przez gwałt ze strony ojca, brata, kuzyna czy wujka. Potem potrzeba potężnej odwagi, aby ujawnić fakty, sprzeciwić się oprawcy, opowiedzieć o tych tragicznych chwilach nauczycielce, psychologowi bądź przyjaciółce. Dalej dziewczyna doświadcza jeszcze odrzucenia przez rodzinę, nawet przez matkę, bo mężczyzna - żywiciel rodziny - jest w domu najważniejszy. 

To dla nich sercańscy misjonarze stworzyli w Cagayan de Oro, na filipińskiej wyspie Mindanao Sercański Dom dla Dziewcząt (Kasanag Daughters Foundation). Kasanag w miejscowym języku bisaya [visaja] oznacza pierwszy promień słońca przebijający się o poranku przez mroki nocy. To wydarzenie, które przywraca radość i niesie nadzieję. 

W naszym Domu dziewczęta wracają do wewnętrznej równowagi. Najmłodsze mają dopiero kilka lat... Dzieci otrzymują każde potrzebne wsparcie: mieszkanie, jedzenie, ubrania, opiekę lekarzy i psychologów, podręczniki do szkoły. Wychowawczynie, psycholożki i pracownice socjalne wykorzystają całą swoją wiedzę i doświadczenie, aby rehabilitować dziewczynki po doznanej krzywdzie, zapewnić bezpieczeństwo w przyszłości i dać im niezależność dzięki dobremu wykształceniu. Codzienna modlitwa, niedzielna Eucharystia i opieka duchowa księdza sercanina prowadzą dziewczynki do budowania relacji z Panem Bogiem, która ma zaowocować przebaczeniem oprawcy.JAK PODJĄĆ „ADOPCJĘ SERC”:

  • Należy zadeklarować wpłaty 45 zł miesięcznie (można więcej) przez okres minimum 12 miesięcy. Adopcja ma charakter zbiorowy, gdyż miesięczny koszt utrzymania jednej dziewczynki w Domu wynosi 1720 zł. Oznacza to, że przy miesięcznej wpłacie np. 50 zł na utrzymanie jednego dziecka składa się 35 osób. Rodzic adopcyjny otrzymuje trzy razy do roku list i zdjęcie od „adoptowanego” dziecka. Osoby, które chcą podjąć się regularnych wpłat, prosimy o wpisanie w tytule przelewu: Adopcja Serc – deklaracja stała.
  • Będziemy wdzięczni również za jednorazowe wsparcie dziewczynek z Domu KDF w Cagayan de Oro. W takim przypadku w tytule przelewu prosimy napisać "Dla dziewczynek z Filipin". Jeżeli otrzymujemy ofiarę w wysokości 540 zł lub wyższą, to taki przypadek traktujemy jako "podjęcie adopcji" (12 miesięcy x 45 zł = 540 zł). Dlatego wysyłamy zdjęcie i korespondencję dziecka. Nie jest to jednak zobowiązanie do kontynuacji "adopcji" w kolejnym roku.

ZASADY WSPARCIA:

  • Adopcja Serc to „adopcja zbiorowa”, która polega na tym, że kilkadziesiąt osób funduje stypendium jednemu dziecku. Pomoc podopiecznej Domu wiąże się z pokryciem wszystkich kosztów funkcjonowania domu i troski o dziewczęta. Minimalną kwotę darowizny dla „rodziców adopcyjnych” określiliśmy na 45 zł miesięcznie. Wyższe kwoty wsparcia zależą tylko od Państwa hojności i możliwości finansowych.
  • W przypadku wyższych darowizn nie stosujemy jednak wzoru matematycznego, np. 135 zł : 45 zł = „adopcja” 3 dzieci, ponieważ pieniądze przekazujemy jako wsparcie dla całego Domu. Dziewczynki, które piszą do nas listy są reprezentantkami Sercańskiego Domu dla Dziewcząt w Cagayan de Oro wobec Darczyńców z Polski.
  • Nie jest konieczne wykonywanie comiesięcznych przelewów. Darowizny można przekazywać kwartalnie czy raz na pół roku lub nawet na cały rok z góry. Osoby, które zdecydują się na rzadsze transfery pomocy prosimy o zapisanie w tytule przelewu: Adopcja Serc - deklaracja stała + ilość miesięcy 


DZIEWCZYNKI Z KASANAG DAUGHTERS FOUNDATION MOŻNA WESPRZEĆ TAKŻE:


Więcej na temat Sercańskiego Domu dla Dziewcząt (KDF) można przeczytać w artykułach:

poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy