Modlitwa za misje
Modlitwa za misje
Zachęcamy do włączenia się do duchowej troski o misje i misjonarzy


W Sercańskiej Rodzinie Misyjnej otaczamy modlitwą misjonarki i misjonarzy, których jako Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów wspieramy również finansowo. 

Misjonarze codziennie zmagają się z wieloma trudnościami w dziele ewangelizacji. Niezależnie od tego, czy pracują w Czadzie, w Boliwii czy na Filipinach, mierzą się z samotnością, odmienną kulturą, klimatem, trudnymi warunkami życia. Potrzebują naszego wsparcia, aby wytrwale głosić Ewangelię. 

Na czym to polega?
Żywy Różaniec to międzynarodowy ruch religijny założony przez Pauline Jaricot we Francji w 1826 roku. Pierwotnie dzieło Żywego Różańca było poświęcone właśnie duchowemu wsparciu misji. Modlitwa polega na odmawianiu codziennie jednej dziesiątki różańca w danej intencji przez jedną osobę. W ten sposób grupa 20 osób, zwana Różą, odmawia codziennie cały różaniec. Tajemnice różańca rozważane przy okazji modlitwy zmieniają się co miesiąc.

Jak dołączyć?
Róże Różańcowe „za misje i misjonarzy” powstałe przy Sekretariacie Misji Zagranicznych Księży Sercanów są włączone duchowo w rodzinę Róż Różańcowych Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, w których obecnie modli się już 700 osób (w różnych intencjach). Animatorką Róż jest Magdalena Orlankowicz. Odpowiada za tworzenie grup, przydzielanie tajemnic, komunikację z członkami Róż. Można się z nią skontaktować telefonicznie pod numerem 882 839 138.

                                                                  Podejmij wyzwanie i dołącz do Róż Różańcowych. Poświęć kilka minut dziennie i zobacz, jaką moc ma modlitwa wstawiennicza!