Budowa studni w Tanzanii
missions project
we're doing at the moment
Budowa studni w Tanzanii
potrzebna kwota w tym miesiącu: 28000 zł
you donated: 2665 zł
9%
w zeszłym miesiącu: 19891 zł
71%
56659 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
0
dzięki Wam tyle dzieci mogło pójść do przedszkola
Donors
person place date amount destiny
PIOTR GRABICA 11.01.2021 100 zł Budowa studni w Tanzanii
HENRYKA STOSZOWICE 11.01.2021 100 zł Budowa studni w Tanzanii

 Afryce codziennie z powodu chorób biegunkowych umiera 1400 dzieci. Biegunka jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci do 5 roku życia. W Tanzanii zapada na nią nawet 12% dzieci.

Główną przyczyną biegunki u dzieci jest zanieczyszczona woda. W wyniku braku dostępu do wody ludność korzysta z ręcznie kopanych studni lub innych ujęć wody, gdzie woda ma brunatny kolor. Brudna woda, a raczej występujące w niej bakterie, są przyczyną wielu groźnych chorób, m.in. cholery czy duru brzusznego.


Czysta woda w Afryce Subsaharyjskiej to ciągle palący problem. Dostajemy wiele wiadomości od misjonarzy z prośbą o pomoc w budowie studni głębinowych. W Tanzanii 6 na 10 gospodarstw domowych ma dostęp do bezpiecznego źródła wody, a 71% szkół do czystej wody pitnej. Jednym z takich miejsc jest szkoła średnia prowadzona przez misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w rejonie Mwanza w Tanzanii. Studnia głębinowa pozwoli na zaopatrzenie w czystą wodę uczennice, nauczycieli oraz lokalną społeczność mieszkającą w pobliżu misji. Teraz dziewczęta codziennie dźwigają wodę z oddalonych o kilka kilometrów ujęć, aby móc z niej korzystać podczas zajęć w szkole.


Budowa studni w Tanzanii ze względu na twarde podłoże wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Koszt samego odwiertu to nawet 13 tysięcy euro, a więc około 58 tysięcy złotych. Do tego dochodzi cena pompy i jej podłączenia. 


Pomóżmy uczennicom z Mwanza i zbudujmy dla nich studnię! poznaj inne projekty
we've done
we're doing at the moment