Volunteers
Mission Voluntary Service Missio Cordis builds relationships full of warmth and engagement. You can help once or systematically.
Foreign Voluntary Service Missio Cordis

Our volunteers have the possibility to go to the place of service of the Sacred Heart Missionaries to work with, look after and entertain children in countires such as Albania, Transnistria or the Philippines.

Należy spełnić następujące warunki:

uczestnictwo w spotkaniach przygotowujących

Jednakże studia w Rzymie i częste wizyty u dostojników kościelnych sprawiły, że już w 1882 roku, w liście do papieża Leona XIII, o. Dehon pisze: „Czerpiąc z Najświętszego Serca Jezusowego ducha ofiary, będziemy szczęśliwi, mogąc być obecni także na misjach”, bo jak wyznał później w liście do swego biskupa (Thibaudiera) „w Rzymie bardzo lubią zgromadzenia, które proszą o misje”. Była to głęboka i zarazem trafna ocena sytuacji. Stolicy Apostolskiej rzeczywiście zależało na rozwijaniu misji ad gentes we wszystkich rejonach świata i nowe zgromadzenie, chcące włączyć się w dzieło misyjne Kościoła, było widziane bardzo pozytywnie.

Pierwsze misje Zgromadzenia w Ekwadorze (1888) i Kongo belgijskim (1897) rozbudziły wrażliwość Założyciela na ten właśnie aspekt życia Kościoła.

zaangażowanie w prace wolontariatu

Jednakże studia w Rzymie i częste wizyty u dostojników kościelnych sprawiły, że już w1882 roku, w liście do papieża Leona XIII, o. Dehon pisze: „Czerpiąc z Najświętszego Serca Jezusowego ducha ofiary, będziemy szczęśliwi, mogąc być obecni także na misjach”, bo jak wyznał później w liście do swego biskupa (Thibaudiera) „w Rzymie bardzo lubią zgromadzenia, które proszą o misje”. Była to głęboka i zarazem trafna ocena sytuacji. Stolicy Apostolskiej rzeczywiście zależało na rozwijaniu misji ad gentes we wszystkich rejonach świata i nowe zgromadzenie, chcące włączyć się w dzieło misyjne Kościoła, było widziane bardzo pozytywnie.

realizacja formacji duchowej

Zgromadzenie założone przez o. Leona Jana Dehona nie było pomyślane jako zgromadzenie misyjne. Opatrzność jednak, od samego początku naszego istnienia jako wspólnoty zakonnej, związała nas z działalnością misyjną. Jak wiemy z naszej historii, zabiegi o. Założyciela w dykasterii rzymskiej o zatwierdzenie Zgromadzenia wydawały się trwać w nieskończoność, a ich rezultat ciągle był taki sam: modlić się i czekać.

News and photos
24 Lipca Voluntary Service
"Daj im zabawę i uwagę" - o wolontariacie w Boliwii
„Daj dzieciom zabawę i uwagę. Niech poczują, że są jeszcze dziećmi” - taki słowami s. Anna Kurysz, sercanka, przywitała w ...
03 Stycznia Voluntary Service
Sercański wolontariat misyjny Missio Cordis
​ Marzy Ci się wyjazd do Albanii, Filipin lub Naddniestrza? Chcesz tam pojechać, dać komuś swój czas, swoje talenty, a może ...
16 Sierpnia Voluntary Service
Misyjny wolontariat w Albanii
Na pewno wiele osób zastanawia się jak wygląda wolontariat zagraniczny w ramach Sercańskiego Wolontariatu Misyjnego. Jaka codzienność czeka wolontariuszy, w ...
05 Kwietnia Voluntary Service
Tej radości nie zastąpi najnowszy mercedes
Dlaczego to robię? Daje mi to radość serca, której nic nie zastąpi, żaden nowy dom czy najnowszy mercedes. To jest ...
24 Stycznia Voluntary Service
Jestem dumny, że znam tych ludzi
O swoim doświadczeniu w wolontariacie i sentymencie do mieszkańców Swobody-Raszków, ale także o ich trudnej codzienności, pisze Szymon Osieleniec.
previous next
Agents 925
Elite group of volunteers create Agents 925. This is a group of women who work in the whole of Poland in favour of sacred heart missions in their parochial area, family and work. The title of 'Agent 925' you get through nomination.
read about Agents
Formation
For the volunteers of Missio Cordis we offer spiritual formation 'Christian School of Life and evangelization of Saint Mary of Nazareth Mother of Church.'
more about 'Mary's school'
Zastanawiasz się?
zadzwoń

537 411 405
do biura i porozmawiaj z Anią. Ona wszystko CI wyjaśni.

przyjdź na spotkanie
napisz

[email protected]
jeżeli wolisz kontakt mailowy.

Spotkania wolontariatu
Przyjdź na spotkanie i dołącz do Wolontariatu Missio Cordis. My już wybraliśmy.