Volunteers
Mission Voluntary Service Missio Cordis builds relationships full of warmth and engagement. You can help once or systematically.
Foreign Voluntary Service Missio Cordis

Our volunteers have the possibility to go to the place of service of the Sacred Heart Missionaries to work with, look after and entertain children in countires such as Albania, Transnistria or the Philippines.

Należy spełnić następujące warunki:

uczestnictwo w spotkaniach przygotowujących

Jednakże studia w Rzymie i częste wizyty u dostojników kościelnych sprawiły, że już w 1882 roku, w liście do papieża Leona XIII, o. Dehon pisze: „Czerpiąc z Najświętszego Serca Jezusowego ducha ofiary, będziemy szczęśliwi, mogąc być obecni także na misjach”, bo jak wyznał później w liście do swego biskupa (Thibaudiera) „w Rzymie bardzo lubią zgromadzenia, które proszą o misje”. Była to głęboka i zarazem trafna ocena sytuacji. Stolicy Apostolskiej rzeczywiście zależało na rozwijaniu misji ad gentes we wszystkich rejonach świata i nowe zgromadzenie, chcące włączyć się w dzieło misyjne Kościoła, było widziane bardzo pozytywnie.

Pierwsze misje Zgromadzenia w Ekwadorze (1888) i Kongo belgijskim (1897) rozbudziły wrażliwość Założyciela na ten właśnie aspekt życia Kościoła.

zaangażowanie w prace wolontariatu

Jednakże studia w Rzymie i częste wizyty u dostojników kościelnych sprawiły, że już w1882 roku, w liście do papieża Leona XIII, o. Dehon pisze: „Czerpiąc z Najświętszego Serca Jezusowego ducha ofiary, będziemy szczęśliwi, mogąc być obecni także na misjach”, bo jak wyznał później w liście do swego biskupa (Thibaudiera) „w Rzymie bardzo lubią zgromadzenia, które proszą o misje”. Była to głęboka i zarazem trafna ocena sytuacji. Stolicy Apostolskiej rzeczywiście zależało na rozwijaniu misji ad gentes we wszystkich rejonach świata i nowe zgromadzenie, chcące włączyć się w dzieło misyjne Kościoła, było widziane bardzo pozytywnie.

realizacja formacji duchowej

Zgromadzenie założone przez o. Leona Jana Dehona nie było pomyślane jako zgromadzenie misyjne. Opatrzność jednak, od samego początku naszego istnienia jako wspólnoty zakonnej, związała nas z działalnością misyjną. Jak wiemy z naszej historii, zabiegi o. Założyciela w dykasterii rzymskiej o zatwierdzenie Zgromadzenia wydawały się trwać w nieskończoność, a ich rezultat ciągle był taki sam: modlić się i czekać.

News and photos
15 Sierpnia Voluntary Service
Wolontariat misyjny w Albanii
Swoją drogę z sercańskim wolontariatem misyjnym rozpoczęliśmy w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to po raz pierwszy odbyliśmy rozmowę z ks. ...
14 Kwietnia Voluntary Service
Wywiad z Natalią Skrzypską, sercańską wolontariuszką na Filipinach
Natalia niedawno wróciła z wolontariatu na Filipinach. Przeczytaj o jej doświadczeniach z pracy w odległej Azji.
10 Marca Voluntary Service
Kolejne spotkanie wolontariatu misyjnego "Missio Cordis"
• W dniach 06-08 marca, 2020r odbyło się w Warszawie kolejne spotkanie wolontariatu misyjnego Missio Cordis.
19 Marca Voluntary Service
Spotkanie wolontariatu Missio Cordis w Warszawie
• W dniach 15-17 marca, 2019r. odbyło się w naszym domu prowincjalnym w Warszawie, kolejne spotkanie wolontariatu misyjnego Missio Cordis
23 Listopada Voluntary Service
Spotkanie wolontariatu Missio Cordis
W dniach 16-18 listopada, 2018 r. odbyło się w naszym domu prowincjalnym, który jest równocześnie siedzibą Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży ...
previous next
Agents 925
Elite group of volunteers create Agents 925. This is a group of women who work in the whole of Poland in favour of sacred heart missions in their parochial area, family and work. The title of 'Agent 925' you get through nomination.
read about Agents
Formation
For the volunteers of Missio Cordis we offer spiritual formation 'Christian School of Life and evangelization of Saint Mary of Nazareth Mother of Church.'
more about 'Mary's school'
Zastanawiasz się?
zadzwoń

537 411 405
do biura i porozmawiaj z Anią. Ona wszystko CI wyjaśni.

przyjdź na spotkanie
napisz

[email protected]
jeżeli wolisz kontakt mailowy.

Spotkania wolontariatu
Przyjdź na spotkanie i dołącz do Wolontariatu Missio Cordis. My już wybraliśmy.