Well construction in Tanzania - drilling equipment
missions project
we're doing at the moment
Well construction in Tanzania - drilling equipment
potrzebna kwota: 650000 zł
you donated: 300 zł
0%
last month: 7695 zł
1%
453925 zł
you donated to this project in total
we have already built so many wells
Donors
person place date amount destiny
Barbara Katowice 15.03.2023 100 zł Well construction in Tanzania - drilling equipment
Paweł Olsztyn 06.03.2023 100 zł Well construction in Tanzania - drilling equipment

Czysta woda w Afryce Subsaharyjskiej to ciągle palący problem. Dostajemy wiele wiadomości od misjonarzy z prośbą o pomoc w budowie studni głębinowych. Na prośbę ojców białych rozpoczynamy budowę studni głębinowych w Tanzanii.

W Tanzanii dostęp do bezpiecznych źródeł wody ma 55% społeczeństwa, a do urządzeń sanitarnych jedynie 33%. Nadal są tam rejony, gdzie kobiety i dzieci chodzą po wodę kilka kilometrów. Potrzeba bezpiecznych źródeł wody jest więc ogromna. Budowa studni głębinowych jest jednak o wiele trudniejsza niż na przykład w Czadzie, gdzie studnie wiercone są ręcznie. W Tanzanii, ze względu na twarde podłoże do każdego odwiertu konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu.

W Tanzanii, żeby zbudować studnię, trzeba przebijać się przez skały, nawet na głębokość 180 metrów. Jeden metr odwiertu kosztuje 95 dolarów, więc całość inwestycji to aż 65 000 zł. To ponad pięć razy więcej niż w Czadzie, gdzie średni koszt odwiertu wynosi 12 500 zł. Dlatego razem z o. Adamem Cytrynowskim MAfr szukaliśmy sposobu, żeby obniżyć koszty tego przedsięwzięcia. Stąd wziął się pomysł zakupu profesjonalnego samochodu z wiertnią. Dzięki jgo posiadaniu, koszt odwiertu jednej studni spadnie do 25 000 zł. 

Taki sprzęt do wiercenia studni (używany) to wydatek rzędu 71 000 zł. W pierwszej kolejności zbieramy pieniądze na jego zakup. Jeśli uda się uzbierać więcej, od razu rozpoczniemy wiercenie studni!

poznaj inne projekty
we've done
we're doing at the moment