Co robimy
Co robimy
działamy na rzecz misji

Co robimy?

POMAGAMY MISJOM i wspieramy misjonarzy w dziele ewangelizacji. 

Dostarczyliśmy czystą wodę tysiącom mieszkańców Afryki. Budujemy studnie głębinowe w Czadzie, Tanzanii, Kenii i Kamerunie. Przywracamy nadzieję i równowagę życiową dzieciom z trzech domów dziecka: na Filipinach - ofiarom przemocy seksualnej, i w Boliwii - dzieciom, których rodzice przebywają w więzieniu w Santa Cruz oraz sierotom z górskiej Cochabamby. Dajemy szansę na edukację i fundujemy stypendia młodym ludziom z Naddniestrza, których nie stać na wydatki związane z nauką w szkole średniej. Dokarmiamy i wysyłamy do szkoły dziesiątki dzieci z rolniczego plemienia Higaonon na Filipinach. Wybudowaliśmy w Indiach i w Angoli piekarnie chleba eucharystycznego - a bez hostii nie można sprawować Eucharystii! Robimy jeszcze wiele innych, wartościowych rzeczy, o których będziesz mógł poczytać na tej stronie internetowej. Ale nie robimy tego sami... Jesteśmy tylko mostem pomiędzy misjonarzami i Darczyńcami, którzy za naszym pośrednictwem pragną wspierać misje i ewangelizację w różnych zakątkach świata. 

W jaki sposób?

Prowadzimy biuro Dobroczyńców misyjnych i utrzymujemy kontakt z grupą ponad 15 tysięcy osób, które materialnie i duchowo wspierają misje. Wysyłamy listy, drukujemy materiały informacyjne, prowadzimy strony internetowe i jesteśmy obecni w social mediach. Organizujemy pielgrzymki dla naszych Darczyńców, podczas których odwiedzamy misjonarzy w ich miejscach pracy. 

Zapoczątkowaliśmy projekt Zbieramto. Działamy zgodnie z hasłem: zbieraMY - przetwarzaMY - pomagaMY. Zbieramy wszystko, co może przynieść korzyść materialną dla misji i jednocześnie przyczynia się do troski o środowisko naturalne. Zbieramy starą srebrną i złotą biżuterię, „Dobre monety” (wszystkie pieniądze świata), telefony komórkowe, zegarki tarczowe, makulaturę, złom, elektrośmieci... Darczyńcami „Grupy Zbieramto” są osoby indywidualne, szkoły i przedszkola oraz parafie.

Dlaczego?

„Zdejmujemy z głowy” troski materialne misjonarzy, aby mogli skupić się na głoszeniu Dobrej Nowiny. Marzymy o świecie wolnym od głodu, o powszechnym dostępie do  czystej wody i edukacji dla wszystkich. Chcemy też przekazać jak najpiękniejszą i najczystszą Ziemię przyszłym pokoleniom. 
Sekretariat Misji Zagranicznych 


Biuro Darczyńców Misyjnych
Utrzymujemy kontakt listowny i mailowy z grupą kilkunastu tysięcy osób. Pięć razy do roku kierujemy prośby o wsparcie materialne konkretnego projektu misyjnego. Zajmujemy się potwierdzaniem i dziękowaniem za przekazywane ofiary na misje. 

Spotkania Sercańskiej Rodziny Misyjnej
Tworzymy przestrzeń na poznawanie się, modlitwę i budowanie więzi z bliskimi misjonarzy sercańskich oraz naszymi Darczyńcami. 

Wakacje z misjami i językami
Organizujemy letnie kolonie ewangelizacyjne dla dzieci, uwrażliwiające na potrzeby ich rówieśników z krajów misyjnych.  


Zbieramto ("pomoc bez pieniędzy")

Zbieramy z pozoru nieprzydatne lub bezwartościowe rzeczy i surowce.

Zbieramto
Propozycja dla osób indywidualnych. Zachęcamy do przesyłania nam (listem poleconym lub paczką) starej, zniszczonej, niepotrzebnej srebrnej i złotej biżuterii, zegarków tarczowych, "Dobrych monet". 

Zbieramto w szkole
Projekt dedykowany szkołom i przedszkolom.

Zbieramto w parafii
Okresowe zbiórki surowców wtórnych (np. makulatury, złomu i ZSEiE) przy kościołach. 

Woda z misją
Oferta dla firm, klasztorów, hoteli. Producent wody mineralnej Staropolanka przeznacza 10% wartości zakupów, dokonanych za naszym pośrednictwem, na budowę studni w Czadzie. 

Coriss.pl
Tu można kupić biżuterię katolicką, m.in. krzyżyki sercańskie, które powstają z ofiarowanego nam srebrnego i złotego "złomu".