Zespół
Zespół
ks. Zbigniew Chwaja SCJ

Sekretarz Misji Zagranicznych Księży Sercanów

Urodził się w Dobczycach. Do Zgromadzenia wstąpił 1986 r. Posługiwał na misjach w RPA przez niemal 19 lat.

Na misje do Afryki pojechał w 1995 r. W RPA pracował najpierw w diecezji De Aar, a następnie w diecezji Alival North, gdzie był ekonomem prowincjalnym i domowym oraz proboszczem parafii katedralnej. Stąd przeniósł się do archidiecezji Durban na wschodzie kraju, gdzie pracował w parafii św. Franciszka z Asyżu w Pietermaritzburg.

W 2014 wrócił do Polski. Następnie przez kilka miesięcy pracował w biurze Wyższego Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach do czasu nominacji na urząd ekonoma seminarium. W 2016 r. został Sekretarzem Misji Zagranicznych w Polskiej Prowincji Księży Sercanów.

Sekretariat Księży Sercanów, biuro w Warszawie
ul. Łowicka 46
02-531 Warszawa

[email protected]

ks. Piotr Chmielecki SCJ

Zastępca Sekretarza Misji Zagranicznych Księży Sercanów

Urodził się w 1983 r. w Wyszkowie. Po maturze wstąpił do Zgromadzenia Księży Sercanów. W 2009 przyjął święcenia prezbiteratu, po czym został mianowany wikariuszem w Parafii NSPJ w Krakowie-Płaszowie. 

Od kilku lat fundraiser ("zbieracz" relacji i pieniędzy) w Sekretariacie Misji Zagranicznych Księży Sercanów, pomysłodawca projektu Zbieramto, akcji "Dobre monety", charytatywnych zakupów "Sklep z misją" oraz innych inicjatyw wspierających posługę misyjną sercanów.

Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów, biuro w Olsztynie
ul. Rakowa 11
10-185 Olsztyn

[email protected]


Krzysztof Polaszek

Opiekun Darczyńców

Urodził się w 1992 r. Magister prawa (2016) i teologii KUL, od 2017 roku doktorant w Instytucie Teologii Fundamentalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. 

W wolnym czasie lubi przeczytać dobrą książkę, muzykę, podróże oraz spotkania z drugim człowiekiem.

[email protected]


Maciej Moczydłowski

Opiekun wizerunku

Urodził się w 1988 r. w Oleśnicy koło Wrocławia. Z wykształcenia socjolog, a z pasji projektant. Równolegle do wykonywania obowiązków w Sekretariacie Misji Zagranicznych pracuje jako grafik-freelancer.

Szczęśliwy mąż Kingi i tata Kalinki. Wolny czas lubi spędzać na wyprawach w Tatry, a na co dzień przy cięższej strategicznej grze planszowej. Ma nadzieję wrócić do niektórych pasji, których kiedyś posmakował (windsurfing, biegi długodystansowe, bractwo rycerskie, sporty walki).

tel. +48 537 411 405
[email protected]

Piotr Jopek

Opiekun logistyki 

Urodził się w 1988 r. w Rykach. Z wykształcenia mgr inż. ochrony środowiska – ukończył Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Z Sekretariatem Misji Zagranicznych związany wolontaryjnie – na co dzień pracuje w Urzędzie Miasta Lublin, obecnie jako Specjalista ds. architektury przestrzeni. Sercanów poznał na nartach w Gliczarowie na przełomie 2015/16 roku.

W wolnym czasie skupia się głównie na życiu rodzinnym, lubi pływanie i chodzenie po górach.

tel. + 48 798 848 487
[email protected]

Marta Wasil

Opiekunka "Sklepu z misją"

Od 3 roku życia parafianka Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie. Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

W Sekretariacie misji odpowiada za "Sklep z misją". Zajmuje się wytwarzaniem produktów rękodzielniczych dostępnych w sklepie. Kontaktuje się również z Klientami-Darczyńcami i obsługuje zamówienia.

W wolnych chwilach lubi podróże i spacery z rodziną, robótki na drutach lub szydełku oraz dobre książki.

tel. +48 537 411 405
[email protected]

Katarzyna Salwa

Opiekunka projektu „Zbieramto w szkole”

Urodziła się w 1992 roku na Ukrainie. Magister Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Z sercanami związana jest od początku swojego pobytu w Polsce, gdyż była stypendystką Fundacji Jana Pawła II, którą prowadzą księża sercanie. Przed dołączeniem do grona Sekretariatu Misji Zagranicznych pracowała w organizacji pozarządowej oraz Urzędzie Miasta Lublin oraz była zaangażowana jako wolontariuszka w działalność Sekretariatu.

Prywatnie szczęśliwa żona Tomasza. Czas wolny lubi spędzać z rodziną, przyjaciółmi, dobrą książką, filmem, grami planszowymi oraz przy haftowaniu krzyżykowym.

tel. +48 507 481 511
kont[email protected]


Magdalena Wojtak

Opiekunka Wolontariuszy

Urodziła się w Kraśniku. Z wykształcenia i zamiłowania lingwistka - absolwentka Lingwistyki Stosowanej UMCS. Zawodowo zaangażowana jako Project Manager w branży IT. 

W Sekretariacie Misji Zagranicznych Księży Sercanów od 2 lat realizuje się w roli Opiekuna Wolontariuszy zebranych w Lublinie pod wdzięczną nazwą "Open Hearts". 

Inspiruje ją dobra muzyka, spotkania i rozmowy z ludźmi, najchętniej przy dobrej czarnej kawie lub podczas górskich wędrówek. Marzy o drewnianym domku w Bieszczadach - koniecznie z kominkiem.

[email protected]