Pielgrzymka misyjna
Pielgrzymka misyjna
Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Sercańskiej Rodziny Misyjnej połączonej z odwiedzinami placówki misyjnej!

Pielgrzymka misyjna 
„Śladami Matki Teresy z Kalkuty”
do Albanii i Macedonii Północnej


Już po raz drugi organizujemy pielgrzymkę samolotową Sercańskiej Rodziny Misyjnej połączoną z wizytą na placówce misyjnej. Tym razem oprócz odwiedzin na misji księży sercanów w Albanii, gdzie pracuje ks. Jarosław Grzegorczyk, poznamy miejsca związane ze Świętą Matką Teresą z Kalkuty. Matka Teresa była Albanką, ale urodziła się w Skopje. Dlatego z Albanii przejedziemy do Macedonii Północnej. 

Zapraszamy przede wszystkim Was – Darczyńców misyjnych, Wasze rodziny, przyjaciół, znajomych. Będzie to czas spotkania się, poznawania misji, wspólnej modlitwy. Organizatorem jest biuro pielgrzymkowe Misja Travel z Poznania, dlatego za realizację programu odpowiada pilotka, pani Marlena Filipiak. 

Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy, w związku z tym w programie uwzględniona jest codzienna Msza Święta, wspólne rozważania, śpiewy i modlitwa. Nad duchową stroną pielgrzymki, podobnie jak w zeszłym roku, będzie czuwał ks. Zbigniew Bojar SCJ. Aneta Półjanowicz, opiekun Darczyńców w Sekretariacie Misji Zagranicznych, będzie dbała o komfort podróży uczestników, a także koordynuje zapisy na pielgrzymkę.

Kiedy?

  • Od 17 do 24 września 2022 roku

Gdzie?

  • Tirana – Szkodra – Boriç -  Laç – Kruje – Berat – Ochryd – Skopje - Prisztina 

Dla kogo?

  • Dla Darczyńców misyjnych oraz ich rodzin i przyjaciół

Za ile?

  • Cena to 4000 zł + 70 euro*

* Opłata za udział nie jest powiązana z finansowym wsparciem misji.


SKRÓTOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1
Wylot z Warszawy - Lotnisko Chopic. Przelot do Tirany w Albanii. Zwiedzanie centrum stolicy. Przejazd do Szkodry. Msza Święta u sióstr klarysek. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie i przejazd na placówkę misyjną do Boric. Dzień spędzony z sercańskim misjonarzem oraz wspólnotą parafialną, Msza Święta. Kolacja i nocleg w Szkodrze.

DZIEŃ 3
Śniadanie i poranne zwiedzanie Szkodry. Przejazd do Lac (Msza Święta w sanktuarium Świętego Antoniego). Zwiedzanie twierdzy i klimatycznych uliczek w Kruje. Przejazd do Berat. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Zwiedzanie średniowiecznego Berat: Muzeum Ikon, słynny widok "tysiąca okien". Wizyta w rodzinnej winiarni Cobo. Degustacja wina i oliwy. Msza Święta, przejazd do Ochrydy. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Msza święta. Wypoczynek nad Jeziorem Ochrydzkim.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydy - "bałkańskiego Jeruzalem". Msza Święta. Przejazd do Skopie, po drodze atrakcja w postaci rejsu statkiem w kanionie Matka. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do Prisztiny - stolicy Kosowa. Zwiedzanie najsłynniejszych miejsc i zabytków. Msza Święta w katedrze w Prisztinie. Wizyta w Gracanicy i zwiedzenie prawosławnego monasteru. Powrót do Skopje. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Poranne zwiedzanie Skopje. Transfer na lotnisko. Lot powroty do Polski.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

537 411 405
[email protected]

Relację z zeszłorocznej pielgrzymki do Medjugorie połączoną z wizytą na sercańskiej misji w Boriç można przeczytać tutaj: Bałkany okiem misyjnych pielgrzymów (misjesercanow.pl)