Modlitwa za misje
Modlitwa za misje
Zachęcamy do włączenia się do duchowej troski o misje i misjonarzy


W Sercańskiej Rodzinie Misyjnej otaczamy modlitwą misjonarki i misjonarzy, których jako Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów wspieramy również finansowo. 

Misjonarze codziennie zmagają się z wieloma trudnościami w dziele ewangelizacji. Niezależnie od tego, czy pracują w Czadzie, w Boliwii czy na Filipinach, mierzą się z samotnością, odmienną kulturą, klimatem, trudnymi warunkami życia. Potrzebują naszego wsparcia, aby wytrwale głosić Ewangelię. 

Na czym to polega?
Żywy Różaniec to międzynarodowy ruch religijny założony przez Pauline Jaricot we Francji w 1826 roku. Pierwotnie dzieło Żywego Różańca było poświęcone właśnie duchowemu wsparciu misji. Modlitwa polega na odmawianiu codziennie jednej dziesiątki różańca w danej intencji przez jedną osobę. W ten sposób grupa 20 osób, zwana Różą, odmawia codziennie cały różaniec. Tajemnice różańca rozważane przy okazji modlitwy zmieniają się co miesiąc.

Jak dołączyć?
Róże Różańcowe „za misje i misjonarzy” powstałe przy Sekretariacie Misji Zagranicznych Księży Sercanów są włączone duchowo w rodzinę Róż Różańcowych Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, w których obecnie modli się już 700 osób (w różnych intencjach). Animatorką Róż jest Magdalena Orlankowicz. Odpowiada za tworzenie grup, przydzielanie tajemnic, komunikację z członkami Róż. Można się z nią skontaktować telefonicznie pod numerem 882 839 138.

                                                                  Podejmij wyzwanie i dołącz do Róż Różańcowych. Poświęć kilka minut dziennie i zobacz, jaką moc ma modlitwa wstawiennicza!W Róży Różańcowej w intencji misji i misjonarzy modlą się aktualnie:

1. RÓŻA RÓŻAŃCOWA 2. RÓŻA RÓŻAŃCOWA
    Magdalena, Tomaszów Mazowiecki
    Mirela
    Teresa, Dębowa Kłoda
    Elżbieta, Lublin
    Antonina, Limanowa
    Anna, Stara Wieś
    Maria, Jawiszowice
    Beata, Warszawa
    Halina
    Romuald
    Wiesława
    Agnieszka, Wasilków
    Ryszarda, Lublin
    Teresa
    Danuta, Ostrołęka
    Anna, Frysztak
    Elżbieta, Żegoty
    Joanna
    Alicja, Bogoria
    Anna, Wólka Hyżneńska
Wiesława, Bełchatów                            
Mateusz, Lublin
Agnieszka, Florynka
Monika, Zgorzelec
Lucyna, Czarna
Jolanta
Paweł, Koluszki
Irena, Dębica
Jolanta
Aurelia
Marta, Czarna Sędziszowska
Anna, Lubartów
Agnieszka
Urszula
Krystyna
Karolina, Stalowa Wola
Zofia, Radom
Joanna
Halina, Lublin
Bogdan, Król