Wolontariat
Wolontariat misyjny Missio Cordis tworzy realacje pełne ciepła i zaangażowania
Wolontariat zagraniczny Missio Cordis

Nasi wolontariusze mają możliwość wyjazdu w miejsca posługi sercańskich misjonarzy, aby pracować głównie przy opiece i animacji czasu dla dzieci w krajach takich jak Albania, Nadniestrze, czy Filipiny.

Warunki wyjazdu na doświadczenie misyjne – wolontariat za granicę:

uczestnictwo w zjazdach wolontariuszy

Zjazdy wolontariatu misyjnego „Missio Cordis” odbywają się cyklicznie w domu prowincjalnym księży sercanów w Warszawie, ul. Łowicka 46. Są to spotkania weekendowe. Rozpoczynają się w piątek wieczorem i trwają do niedzieli po południu. Każde spotkanie daje możliwość stworzenia wspólnoty w duchu sercańskiego charyzmatu, wspólnej modlitwy w intencji misji oraz poznania misjonarzy, zarówno zakonnych, jak i świeckich.

Kandydaci na wolontariuszy misyjnych, którzy biorą udział w spotkaniach formacyjnych, mają szansę wyjechać, by pomagać w budowaniu dzieł socjalnych prowadzonych w różnych krajach, gdzie pracują polscy sercanie.

W zjazdach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani misyjną działalnością księży sercanów, zarówno w Polsce, jak też poza jej granicami.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Zbigniewem Chwają SCJ, + 48 668 363 731.


praca wolontariacka na rzecz misji

Każda osoba, która pragnie zaangażować się jako wolontariusz misyjny jest zobowiązana również do aktywności dobroczynnej na rzecz misji i prowadzonych ma misjach dzieł socjalnych.

Narzędzia do takiego zaangażowania potencjalny wolontariusz misyjny otrzymuje od Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Szczególnie polecamy dwie inicjatywy: akcję „Srebro na wagę złota” – parafialną zbiórkę zniszczonej srebrnej i złotej biżuterii oraz kiermasz krzyżyka sercańskiego, a także długoterminowy projekt „Parafia z misją”, który polega na okresowych zbiórkach śmieci: makulatury, elektrośmieci, złomu metalowego czy ubrań używanych.


realizacja formacji duchowej

Wolontariusze misyjni formację duchową odbywają w ramach „Chrześcijańskiej Szkoły Życia i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła” (3 zjazdy weekendowe w roku oraz opcjonalnie rekolekcje wakacyjne). Można to uczynić w dowolnym miejscu w Polsce, gdzie działa filia „Szkoły Maryi”. Preferowanym miejscem uczestnictwa jest Lublin, gdzie formuje się największe grono wolontariuszy Sekretariatu.


Aktualności i zdjęcia
24 Lipca Wolontariat
"Daj im zabawę i uwagę" - o wolontariacie w Boliwii
„Daj dzieciom zabawę i uwagę. Niech poczują, że są jeszcze dziećmi” - takimi słowami s. Anna Kurysz SSCJ przywitała w ...
03 Stycznia Wolontariat
Sercański wolontariat misyjny Missio Cordis
​Marzy Ci się wyjazd do Albanii, Filipin lub Naddniestrza? Chcesz tam pojechać, dać komuś swój czas, swoje talenty, a może ...
16 Sierpnia Wolontariat
Misyjny wolontariat w Albanii
Na pewno wiele osób zastanawia się jak wygląda wolontariat zagraniczny w ramach Sercańskiego Wolontariatu Missio Cordis. Jaka codzienność czeka wolontariuszy, ...
05 Kwietnia Wolontariat
Tej radości nie zastąpi najnowszy mercedes
Dlaczego to robię? Daje mi to radość serca, której nic nie zastąpi, żaden nowy dom czy najnowszy mercedes. To jest ...
24 Stycznia Wolontariat
Jestem dumny, że znam tych ludzi
O swoim doświadczeniu w wolontariacie i sentymencie do mieszkańców Swobody-Raszków, ale także o ich trudnej codzienności, pisze Szymon Osieleniec.
poprzednie następne
Agentki 925
Elitarną grupę wolontariuszy stanowią „Agentki 925”. Jest to grupa pań, które działają w całej Polsce na rzecz misji sercańskich w swoim środowisku parafialnym, rodzinnym, pracy. Tytuł „Agentki 925” otrzymuje się poprzez nominację.
przeczytaj o agentkach
Formacja
Wolontariuszom Missio Cordis proponujemy formację duchową w ramach „Chrześcijańskiej Szkoły Życia i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła”.
więcej o szkole maryi
Zastanawiasz się?
zadzwoń

668 363 731
i zapytaj ks. Zbigniewa - on wszystko Ci wyjaśni

przyjdź na spotkanie
napisz

[email protected]
jeżeli wolisz kontakt mailowy

Spotkania wolontariatu
Przyjdź na spotkanie i dołącz do Wolontariatu Missio Cordis. My już wybraliśmy.