Wolontariat
Wolontariat misyjny Missio Cordis tworzy realacje pełne ciepła i zaangażowania
Wolontariat zagraniczny Missio Cordis

Nasi wolontariusze mają możliwość wyjazdu w miejsca posługi sercańskich misjonarzy, aby pracować głównie przy opiece i animacji czasu dla dzieci w krajach takich jak Albania, Nadniestrze, czy Filipiny.

Warunki wyjazdu na doświadczenie misyjne – wolontariat za granicę:

uczestnictwo w zjazdach wolontariuszy

Zjazdy wolontariatu misyjnego „Missio Cordis” odbywają się cyklicznie w domu prowincjalnym księży sercanów w Warszawie, ul. Łowicka 46. Są to spotkania weekendowe. Rozpoczynają się w piątek wieczorem i trwają do niedzieli po południu. Każde spotkanie daje możliwość stworzenia wspólnoty w duchu sercańskiego charyzmatu, wspólnej modlitwy w intencji misji oraz poznania misjonarzy, zarówno zakonnych, jak i świeckich.

Kandydaci na wolontariuszy misyjnych, którzy biorą udział w spotkaniach formacyjnych, mają szansę wyjechać, by pomagać w budowaniu dzieł socjalnych prowadzonych w różnych krajach, gdzie pracują polscy sercanie.

W zjazdach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani misyjną działalnością księży sercanów, zarówno w Polsce, jak też poza jej granicami.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Zbigniewem Chwają SCJ, + 48 668 363 731.


praca wolontariacka na rzecz misji

Każda osoba, która pragnie zaangażować się jako wolontariusz misyjny jest zobowiązana również do aktywności dobroczynnej na rzecz misji i prowadzonych ma misjach dzieł socjalnych.

Narzędzia do takiego zaangażowania potencjalny wolontariusz misyjny otrzymuje od Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Szczególnie polecamy dwie inicjatywy: akcję „Srebro na wagę złota” – parafialną zbiórkę zniszczonej srebrnej i złotej biżuterii oraz kiermasz krzyżyka sercańskiego, a także długoterminowy projekt „Parafia z misją”, który polega na okresowych zbiórkach śmieci: makulatury, elektrośmieci, złomu metalowego czy ubrań używanych.


realizacja formacji duchowej

Wolontariusze misyjni formację duchową odbywają w ramach „Chrześcijańskiej Szkoły Życia i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła” (3 zjazdy weekendowe w roku oraz opcjonalnie rekolekcje wakacyjne). Można to uczynić w dowolnym miejscu w Polsce, gdzie działa filia „Szkoły Maryi”. Preferowanym miejscem uczestnictwa jest Lublin, gdzie formuje się największe grono wolontariuszy Sekretariatu.


Aktualności i zdjęcia
15 Sierpnia Wolontariat
Wolontariat misyjny w Albanii
Swoją drogę z sercańskim wolontariatem misyjnym rozpoczęliśmy w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to po raz pierwszy odbyliśmy rozmowę z ks. ...
14 Kwietnia Wolontariat
Wywiad z Natalią Skrzypską, sercańską wolontariuszką na Filipinach
Natalia niedawno wróciła z wolontariatu na Filipinach. Przeczytaj o jej doświadczeniach z pracy w odległej Azji.
10 Marca Wolontariat
Kolejne spotkanie wolontariatu misyjnego "Missio Cordis"
W dniach 06-08 marca, 2020r odbyło się w Warszawie kolejne spotkanie wolontariatu misyjnego Missio Cordis.
19 Marca Wolontariat
Spotkanie wolontariatu Missio Cordis w Warszawie
W dniach 15-17 marca, 2019r. odbyło się w naszym domu prowincjalnym w Warszawie, kolejne spotkanie wolontariatu misyjnego Missio Cordis
23 Listopada Wolontariat
Spotkanie wolontariatu Missio Cordis
W dniach 16-18 listopada, 2018 r. odbyło się w naszym domu prowincjalnym, który jest równocześnie siedzibą Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży ...
poprzednie następne
Agentki 925
Elitarną grupę wolontariuszy stanowią „Agentki 925”. Jest to grupa pań, które działają w całej Polsce na rzecz misji sercańskich w swoim środowisku parafialnym, rodzinnym, pracy. Tytuł „Agentki 925” otrzymuje się poprzez nominację.
przeczytaj o agentkach
Formacja
Wolontariuszom Missio Cordis proponujemy formację duchową w ramach „Chrześcijańskiej Szkoły Życia i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła”.
więcej o szkole maryi
Zastanawiasz się?
zadzwoń

668 363 731
i zapytaj ks. Zbigniewa - on wszystko Ci wyjaśni

przyjdź na spotkanie
napisz

[email protected]
jeżeli wolisz kontakt mailowy

Spotkania wolontariatu
Przyjdź na spotkanie i dołącz do Wolontariatu Missio Cordis. My już wybraliśmy.