Budowa domu dla dzieci ulicy w Bafoussam w Kamerunie
Projekty misyjne
to już zrobiliśmy
Budowa domu dla dzieci ulicy w Bafoussam w Kamerunie
75315 zł
wsparliśMY budowę domu dla dzieci taką kwotą
zakupiliśMY ziemię pod Dom dla dzieci ulicy

Choć jak pisaliśmy w listach do naszych Darczyńców, dom „Magnificat” jest bardzo potrzebny, to podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu jego finansowania. Za przekazane z Polski pieniądze została zakupiona ziemia oraz wyrównany teren pod fundamenty. Okazało się jednak, że biurokracja afrykańska nas przerosła.  Na przykład: kupno ziemi wcale nie oznacza, że zostaje się jej właścicielem… Należy jeszcze „wyrobić” akt własności. Wierzymy bardzo, że p. Angelinie Tebu uda się pokonać wszelkie trudności i dzieci ulicy, które wzięła pod opiekę zamieszkają kiedyś w godnych warunkach!


Opis projektu:

Widok dzieci spędzających „bez sensu” całe dnie na ulicy był codziennością dla ks. Jerzego Sędzika SCJ, byłego proboszcza w Bafoussam w Kamerunie. Ks. Jerzy zwrócił się do nas o pomoc w budowie domu dla dzieci ulicy. Sierociniec „Magnificat”, którego ideę nam przedstawił, już od wielu lat istnieje… tyle tylko, że w prywatnym domu pani Angeline Tebu.Pani Angeline ponad 30 lat temu zajęła się bezdomnymi dziećmi. Założony przez nią dom zaczęła utrzymywać dzięki otworzonemu sklepikowi z dewocjonaliami. Dzieci również pomagają w utrzymaniu domu poprzez pracę na roli: uprawiają maniok i kukurydzę.

W ich obecnym domu przecieka dach. Nie ma tam miejsca, by wszystkie dzieci mogły spać na łóżkach. Jest tylko jedna łazienka dla dziesięciorga mieszkańców. Aby marzenie dzieci o zamieszkaniu w godnych warunkach mogło się spełnić, potrzebujemy Państwa pomocy!wesprzyj aktualne projekty
poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy