Wakacje z misjami i językami
Wakacje z misjami i językami
uwielbiany przez dzieci czas modlitwy, nauki i zabawy


"Wakacje z misjami i językami" to propozycja dla najmłodszych członków Sercańskiej Rodziny Misyjnych, a więc dzieci i wnuków Darczyńców Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Uczestnikom naszych kolonii przybliżamy pracę misjonarzy oraz uwrażliwiamy na los ich rówieśników w krajach misyjnych. O swoich doświadczeniach i rzeczywistości misyjnej w Czadzie, na Filipinach i w innych krajach, w których pomagamy, opowiadają nasi misjonarze, księża sercanie oraz wolontariusze.

Każdy dzień kolonii zaczyna się i kończy modlitwą w kaplicy, bo bez żywej obecności Jezusa misje nie miałyby sensu. Nasze obozy wyróżnia też codzienna katecheza misyjna oraz lekcje języka angielskiego, a także nauka filipińskiego języka visaya poprzez zabawę i śpiew. W przewidzianym programie zajęć nie brakuje również gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz wycieczek poza teren ośrodka rekolekcyjnego. Chyba najlepszą rekomendacją "Wakacji z misjami i językami" jest fakt, że wiele dzieci przyjeżdża wielokrotnie na nasze kolonie.


W 2023 roku organizujemy 1 turnus:


Kiedy?
20-26 sierpnia 2023 roku 
Gdzie?
Dom rekolekcyjny księży sercanów w Koszycach Małych k. Tarnowa
Za ile?
Opłata wynosi 980 zł (880 zł dla dzieci, których rodzice/dziadkowie należą do Sercańskiej Rodziny Misyjnej)Chcesz zapytać o najbliższe "Wakacje z misjami i językami"? Skontaktuj się z nami:

Natalia Szczypczyk

+48 504 090 168 (od poniedziałku do piątku 8:00 - 16:00)
wakacje@misjesercanow.pl

RAMOWY PROGRAM DNIA:
8:00 - pobudka, modlitwy poranne, gimnastyka, śniadanie
9:30 - lekcja języka angielskiego (z podziałem na grupy)
11:00 - katecheza misyjna 
12:00 - Eucharystia 
13:00 - obiad, a po nim zorganizowany czas wolny
18:00 - kolacja, zabawy integracyjne 
21:00 - modlitwy wieczorne, cisza nocna 

Nasze kolonie trwają sześć pełnych dni (zaczynamy w niedzielę Mszą Świętą o godz. 17:00, a kończymy w sobotę obiadem o 12:30). Ramowy program będzie realizowany od poniedziałku do piątku z wyjątkiem jednego dnia, kiedy to udamy się na wycieczkę poza teren ośrodka rekolekcyjnego.