Budowa Kościoła w Dansolihon na Filipinach
Projekty misyjne
to już zrobiliśmy
Budowa Kościoła w Dansolihon na Filipinach
119014 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
dzięki Wam wybudujemy nowy kościół

Świątynia to serce każdej parafii. Nie inaczej jest na Filipinach. Dlatego ks. proboszcz Jan Krzyściak SCJ rozpoczął budowę nowego kościoła „z prawdziwego zdarzenia”. Poprzedni przypominał bardziej kaplicę niż kościół. Większość Filipińczyków to katolicy, więc w niedzielę bywało tam naprawdę tłoczno.

Budowa kościoła pod wezwaniem Chrystusa Nazarejskiego rozpoczęła się 23 stycznia 2017 roku. W latach 2017-2019 roku nasi Darczyńcy przekazali 63 461 złotych na budowę kościoła w Dansolihon. Cała inwestycja kosztowała ok. 1,5 miliona złotych i większość tej kwoty zebrali parafianie. Ich wkładem w budowę kościoła były nie tylko pieniądze, ale też praca fizyczna przy konstrukcji świątyni. To dla nich wielka radość, że w miejsce starej i małej kaplicy powstał kościół. Kościół został wykończony i wyposażony w 2020 roku. 

AKTUALIZACJA 

8 stycznia 2021 roku konsekrowano nowy kościół w Dansolihon, za któego budowę był odpowiedzialny polski misjonarz, ks. Jan Krzyściak SCJ. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył arcybiskup Cagayan de Oro, Jose Araneta Cabantan wraz z arcybiskupem emerytowanym, Antonio Ledesma.

Cieszymy się bardzo, że mimo tego pandemicznego czasu mogła odbyć się konsekracja. Do naszej radości chcemy włączyć wszystkich Darczyńców, którzy wspierają naszą misję modlitwą, ofiarą, i pomogli wybudować ten nasz, w przyszłości parafialny, kościół. W imieniu wszystkich moich parafian z serca wielkie Bóg zapłać wszystkim Wam, bez których nasz kościół nie byłby taki, jaki udało się postawić i wykończyć.

- podkreśla ks. Jan Krzyściak SCJ.

Wszystkim, którzy mieli swój wkład w realizację tego dzieła, serdecznie dziękujemy! Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat konsekracji kościoła w Dansolihon TUTAJ

wesprzyj aktualne projekty
poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy