Budowa szkoły w Colon
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Budowa szkoły w Colon
kwota potrzebna w tym miesiącu 5000 zł
przekazaliście: 1540 zł
30%
w zeszłym miesiącu: 2490 zł
49%
92410 zł
w sumie na budowę szkoły przekazaliście
dzięki Wam budujemy szkołę w Czadzie

Dziesięć metrów kwadratowych, kilka bali podtrzymujących strop, ściany „utkane” z materiału roślinnego, siedziska odlane z betonu – tak wygląda obecnie budynek szkoły podstawowej prowadzonej przez parafię w Colon, w Czadzie, gdzie proboszczem jest ks. Marian Wenta SCJ.


Jak przy takiej prośbie można nie zadać sobie pytanie, dlaczego mamy im pomagać, dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że 80% parafian ks. Mariana, pochodzących z plemienia Marba, jest analfabetami. Miejscowa ludność nie ma więc możliwości otworzyć Biblii i przeczytać tam o słowach i czynach Jezusa i Jego zaproszeniu do życia wiecznego.

Dzieci, które nie nauczą się języka francuskiego, nie będą miały szansy na lepsze życie niż ich rodzice. Zostaną rolnikami uprawiającymi stepowe pola. Edukacja otworzy przed nimi wiele możliwości na zarobkowanie w dorosłym życiu. I tylko dzięki misjonarzom dzieci z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Colon mają szansę nauczyć się czytać i pisać, ponieważ państwo czadyjskie nie zapewni im odstępu do edukacji.
wesprzyj to dzieło
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy