Remont Domu dla misji w Olsztynie
Projekty misyjne
to już zrobiliśmy
Remont Domu dla misji w Olsztynie
185759 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
dzięki Wam rozpoczęliśMY remont


Zapewne każdy człowiek marzy o własnym domu. To marzenie towarzyszy także księżom i pracownikom świeckim Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Obecnie mieszkamy i pracujemy w dwóch ośrodkach: w Warszawie oraz Lublinie, i choć chcemy w przyszłości zachować obecny „stan posiadania”, to docelowo naszym centrum misyjnym ma się stać dom zakonny księży sercanów przy ulicy Rakowej 11 w Olsztynie. Aby to pragnienie mogło się spełnić, potrzebujemy 250 000 zł na remont.

Dlaczego warto wydać na to tak duże pieniądze? Bo „Dom dla misji” ma pomieścić biuro dla Darczyńców misyjnych, pokoje gościnne dla misjonarzy wypoczywających lub leczących się w Polsce, świeckich wolontariuszy przygotowujących się do wyjazdu na misje i wspólnotę zakonną zaangażowaną w promocję dzieła misyjnego w Polsce. Bez Was to marzenie się nie spełni!
REALIZACJA PROJEKTU:

Dzięki wsparciu wielu osób przy ulicy Rakowej 11 w Olsztynie powstał Dom dla misji, który pełni kilka ważnych dla Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów funkcji. 

Po pierwsze, jest domem zakonnym dla powołanych do pracy w Olsztynie księży sercanów. Obecnie mieszka tu ks. Piotr Chmielecki SCJ – zastępca sekretarza Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Polsce, ks. Zbigniew Bojar SCJ, misjonarz na Białorusi i w RPA oraz ks. Marek Przybyś, który spędził wiele lat w Afryce. W domu znajduje się kaplica, w której księża modlą się w intencjach Darczyńców. 

Po drugie, w budynku mieści się biuro misyjne, gdzie pracownicy Sekretariatu Misji Zagranicznych wykonują swoją codzienną pracę, dzięki której możliwe jest realizowanie wielu projektów związanych z pomocą misjonarzom na wszystkich kontynentach (drugie biuro znajduje się w siedzibie sercańskiego domu zakonnego w Lublinie). 

Po trzecie, Dom dla misji jest miejscem spotkań Sercańskiej Rodziny Misyjnej, a także domem otwartym na misjonarzy, którzy chcą zregenerować siły podczas urlopu w Polsce. Podczas pobytu w ośrodku misjonarze mogą nie tylko odpocząć czy podjąć leczenie, ale także zapoznać się z działalnością Sekretariatu. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie tego projektu! Bez Was powstanie Domu dla misji w obecnej formie nie byłoby możliwe. Poniżej zdjęcia z realizacji poszczególnych etapów prac remontowych. 

Elewacja od strony dziedzińca:


Dziedziniec w trakcie prac:


Jeden z wykończonych pokoi:


Poddasze:


Korytarz:


Nowe schody:Remont w trakcie:

Wysokie okna przyszłej kaplicy:


Tu stworzyMY kaplicę - serce Domu:


Tak powstają schody do głównego wejścia:


i jesteśmy w Domu :)Początki remontu:


wesprzyj aktualne projekty
poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy