Ameryka Południowa
Ameryka Południowa
Nasi misjonarze Historia misji
Ameryka Południowa

Poznaj misjonarzy sercańskich pracujących w Ameryce Południowej

czytaj więcej

Chile

Nasi misjonarze w Chile.

czytaj więcej
ks. Zdzisław Huber
ks. Zdzisław Huber
Chile
Valdivia

Ks. Zdzisław Huber urodził się 19 maja 1965 roku w Mielcu. Przygodę zakonną rozpoczął w postulacie Księży Sercanów w Stopnicy latem 1986 roku. Po odbyciu nowicjatu w tym samym miejscu złożył pierwszą profesję zakonną 24 września 1987 roku. Już w czasie nowicjatu zainteresował się Finlandią, co było rezultatem wizyty naszych współbraci z tego kraju. W czasie studiów seminaryjnych miał okazję poznać także innych polskich współbraci, którzy tam pracowali i zachęcali do przyjazdu. Święcenia kapłańskie przyjął w Stadnikach 22 maja 1993 roku.

Zaraz potem wyjechał na przygotowanie językowe i dodatkowe studia do Włoch. Tam miał możliwość poznania języka włoskiego i studiowania misjologii oraz środków społecznego przekazu. Po tym przygotowaniu w 1995 roku rozpoczął pracę w Finlandii. Po kilku latach nauki języka fińskiego podjął pracę w takich miejscach i parafiach jak:  Turku (par. Birgitta), Jyväskylä (par. Olavi), Helsinki (par. Maria) czy Tampere (par. Pyhä Risti).

Swoistym rodzajem misji było dla niego wówczas tworzenie w latach 1997-2010 pierwszych stron internetowych w celu informowania Zgromadzenia o różnych dziełach i inicjatywach poszczególnych prowincji i zarządu generalnego. W latach 2008-2010 miał możliwość pracy w sercu naszego Zgromadzenia w Rzymie, w domu generalnym. Będąc w Rzymie kontunuował studia misjologiczne by w  2012 roku wrócić do Finlandii i podjąć nowe obowiązki w Tampere i Helsinkach. Jego chęć wyjazdu na inny kontynent została spełniona w 2015 roku kiedy to rozpoczął nową przygodę misyjną w Chile.

Obecnie pełni obowiązki rektora w kościele św. Franciszka z Asyżu w Valdivia w południowej części Chile.

Zmarli misjonarze
Nasi bracia, którzy odeszli do Pana.
Poznaj misjonarzy
Jak zostać misjonarzem sercańskim?
Bycie sercańskim misjonarzem to wyjątkowe powołanie.
Podejmij wyzwanie