Agentki 925
Agentka 925
Inicjatywa „srebro na wagę złota” nie byłaby tak owocna, gdyby nie Agentki 925.

Kto to taki? Agentka 925 to ambasadorka akcji zbiórki starej srebrnej i złotej biżuterii, z której powstają krzyżyki sercańskie. Zysk ze sprzedaży biżuterii przeznaczamy na budowę studni w Czadzie. Agentka zostaje w swojej okolicy „pośrednikiem dobra”, któremu np. indywidualni darczyńcy mogą przekazać srebrny i złoty "złom". To osoba, która:

  • zbiera zniszczoną srebrną i złotą biżuterię w najbliższym środowisku (rodzina, znajomi)
  • pomaga nawiązać kontakt z proboszczem swojej. parafii, aby przeprowadzić w niej zbiórkę starej, uszkodzonej, zdekompletowanej. biżuterii
  • koordynuje akcję zbiórki ww. rzeczy
  • buduje rozpoznawalność krzyżków sercańskich oraz pomaga je rozpowszechniaćBudowa sieci Agentek 925 wciąż trwa. Warto podjąć to wyzwanie i dołączyć do naszej inicjatywy! Agentka925 zostaje oficjalnie mianowana przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Traktujemy tytuł Agentki925 raczej jako dodania "uśmiechu" i elementu zabawy do dobroczynności, niż poważnych, obustronnych zobowiązań.

Naszą wdzięczność wobec Agentki925 wyrażamy pamięcią w modlitwie w dniu jej "urodzin", czyli włączenia się w akcję zbiórki starej biżuterii. Jeden z naszych misjonarzy ofiarowuje w tym dniu Eucharystie w jej intencji. Oprócz tego Agentka925 otrzymuje od nas pewne drobne atrybuty identyfikujące ją z projektem Zbieramto i akcją zbiórki srebrnego i złotego "złomu". 

 Zapraszamy Was do dołączenia do grona Agentek 925!

Obecnie Agentki 925 to:

1. Pani Karolina Mankiewicz, Buk
2. Panie Angelika, Iwona i Sylwia Stańko, Kamień
3. Pani Ewelina Zamojska, Wieliczka
4. Pani Joanna Czechowska, Łaziska Górne
5. Pani Agnieszka Pustkowiak, Duszniki
6. Pani Agnieszka Michorczyk, Laskowa
7. Siostra Milena Wilk, Warszawa
8. Pani Magdalena Orlankowicz, OlsztynZapraszamy także Panów. Im więcej Agentów 925 jest z nami, tym skuteczniej możeMY działać na rzecz misji i pomagać potrzebującym. Napisz do nas na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 537 411 405. Razem zbudujMY sieć w całej Polsce! 

Jeszcze się wahasz? A może obawiasz się, jak zareaguje Twoje najbliższe środowisko?
Zobacz, co o swojej pracy opowiada jedna z Agentek i przeczytaj ten wywiad.