Agentki 925
Agentka 925
Inicjatywa „srebro na wagę złota” nie byłaby tak owocna, gdyby nie Agentki 925

Kto to taki? Agentka 925 to ambasadorka akcji zbiórki starej srebrnej i złotej biżuterii, z której powstają krzyżyki sercańskie. Zysk ze sprzedaży biżuterii przeznaczamy na budowę studni w Czadzie. Agentka zostaje w swojej okolicy „pośrednikiem dobra”, któremu np. indywidualni darczyńcy mogą przekazać srebrny i złoty "złom". To osoba, która:

  • zbiera zniszczoną srebrną i złotą biżuterię w najbliższym środowisku (rodzina, znajomi)
  • pomaga nawiązać kontakt z proboszczem swojej parafii, aby przeprowadzić w niej zbiórkę starej, uszkodzonej, zdekompletowanej biżuterii
  • koordynuje akcję zbiórki ww. rzeczy
  • buduje rozpoznawalność krzyżyków sercańskich oraz pomaga je rozpowszechniaćBudowa sieci Agentek 925 wciąż trwa. Warto podjąć to wyzwanie i dołączyć do naszej inicjatywy! Agentka925 zostaje mianowana przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów po zgłoszeniu chęci działania w tym obszarze. 

Naszą wdzięczność wobec Agentki925 wyrażamy pamięcią w modlitwie w dniu jej "urodzin", czyli włączenia się w akcję zbiórki starej biżuterii. Jeden z naszych misjonarzy ofiarowuje w tym dniu Eucharystie w jej intencji. Oprócz tego Agentka925 otrzymuje od nas pewne drobne atrybuty identyfikujące ją z projektem Zbieramto i akcją zbiórki srebrnego i złotego "złomu". 

Zapraszamy Was do dołączenia do grona Agentek 925. Napisz do nas na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 537 411 405. Razem zbudujMY sieć w całej Polsce! 

Jeszcze się wahasz? A może obawiasz się, jak zareaguje Twoje najbliższe środowisko?
Zobacz, co o swojej pracy opowiada jedna z Agentek i przeczytaj ten wywiad.