Budowa centrum charytatywnego i kościoła na Ukrainie
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Budowa centrum charytatywnego i kościoła na Ukrainie
potrzebna kwota: 1100 zł
przekazaliście w tym miesiącu: 0 zł
0%
w zeszłym miesiącu: 150 zł
13%
293422 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
dzięki Wam katolicy w Irpieniu będą mieli gdzie się modlić
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
TERESA I BOGDAN WARSZAWA 04.11.2022 50 zł Budowa centrum charytatywnego i kościoła na Ukrainie
ZBIGNIEW WROCŁAW 02.11.2022 100 zł Budowa centrum charytatywnego i kościoła na Ukrainie

Przez ostatnie kilka lat docierają do nas wiadomości o wojnie na wschodzie Ukrainy. Konflikt jest obecnie zamrożony, ale sytuacja jest nadal trudna. Ludność cierpi z powodu okupacji, łamania praw człowieka, tragicznej sytuacji humanitarnej na terenach dotkniętych działaniami wojennymi, a ostatnio także z powodu pandemii koronawirusa.
Księża sercanie są obecni na Ukrainie od początków lat dziewięćdziesiątych. W 2013 r. podjęliśmy się misji prowadzania parafii w Irpieniu. Wcześniej opiekowali się nią ojcowie karmelici, którzy mieszkali w Kijowie, a do Irpienia przyjeżdżali tylko celebrować niedzielną Mszę świętą. Irpień położony jest 27 kilometrów od centrum Kijowa. Bliskość stolicy i duża liczba studentów to powody, dla których Irpień stał się jednym z głównych miejsc produkcji narkotyków na Ukrainie.

Narkotyki i studenci to nie jest dobre połącznie. Staramy się pokazywać młodym ludziom – studentom, którzy mieszkają w naszym centrum charytatywnym, że można i warto bez tego żyć. Oprócz dawania dachu nad głową, oferujemy im też pogłębioną formację religijną.

KS. TADEUSZ WOŁOS SCJ


Aktualnie w Irpieniu mieszka niecałe 100 tysięcy ludzi. Liczba mieszkańców, jak i wiernych w parafii, cały czas wzrasta. Księża sercanie zdecydowali się na rozbudowę centrum charytatywnego oraz kościoła. Chociaż przyrost wspólnoty katolickiej w Irpieniu jest imponujący, mieszkańców nie stać na sfinansowanie tego dzieła. Dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie miejscowych katolików. 

Pomóżmy im zbudować kościół, który będzie dla nich ostoją wiary i nadziei na lepsze jutro!
Tak wygląda projekt centrum charytatywnego i kościoła oraz obecny stan budynku.AKTUALIZACJA 

Sytuacja na Ukrainie jest nadal trudna. Księża sercanie pracujący w Irpieniu pomagają lokalnej społeczności i odpowiadają na jej potrzeby. Na terenie parafii powstaje kościół i centrum charytatywne. Trwają prace budowlane, które krok po kroku przybliżają do osiągnięcia zamierzonego celu. 

poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy