Budowa centrum charytatywnego i kościoła na Ukrainie
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Budowa centrum charytatywnego i kościoła na Ukrainie
potrzebna kwota w tym miesiącu: 2500 zł
przekazaliście w tym miesiącu: 0 zł
0%
w zeszłym miesiącu: 1020 zł
40%
279716 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
dzięki Wam katolicy w Irpieniu będą mieli gdzie się modlić
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
Piotr Kraków 29.07.2021 500 zł Budowa centrum charytatywnego i kościoła na Ukrainie
ALFONS BOLSZEWO 28.07.2021 20 zł Budowa centrum charytatywnego i kościoła na Ukrainie

Przez ostatnie kilka lat docierają do nas wiadomości o wojnie na wschodzie Ukrainy. Konflikt jest obecnie zamrożony, ale sytuacja jest nadal trudna. Ludność cierpi z powodu okupacji, łamania praw człowieka, tragicznej sytuacji humanitarnej na terenach dotkniętych działaniami wojennymi, a ostatnio także z powodu pandemii koronawirusa.
Księża sercanie są obecni na Ukrainie od początków lat dziewięćdziesiątych. W 2013 r. podjęliśmy się misji prowadzania parafii w Irpieniu. Wcześniej opiekowali się nią ojcowie karmelici, którzy mieszkali w Kijowie, a do Irpienia przyjeżdżali tylko celebrować niedzielną Mszę świętą. Irpień położony jest 7 kilometrów od centrum Kijowa. Bliskość stolicy i duża liczba studentów to powody, dla których Irpień stał się jednym z głównych miejsc produkcji narkotyków na Ukrainie.

Narkotyki i studenci to nie jest dobre połącznie. Staramy się pokazywać młodym ludziom – studentom, którzy mieszkają w naszym centrum charytatywnym, że można i warto bez tego żyć. Oprócz dawania dachu nad głową, oferujemy im też pogłębioną formację religijną.

KS. TADEUSZ WOŁOS SCJ


Aktualnie w Irpieniu mieszka 100 tysięcy ludzi. Liczba mieszkańców, jak i wiernych w parafii, cały czas wzrasta. Księża sercanie zdecydowali się na rozbudowę centrum charytatywnego oraz kościoła. Chociaż przyrost wspólnoty katolickiej w Irpieniu jest imponujący, mieszkańców nie stać na sfinansowanie tego dzieła. Dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie miejscowych katolików. 

Pomóżmy im zbudować kościół, który będzie dla nich ostoją wiary i nadziei na lepsze jutro!
Tak wygląda projekt centrum charytatywnego i  kościoła oraz obecny stan budynku.Zostały już położne fundamenty pod kościół.


poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy