Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie
kwota potrzebna w tym miesiącu: 5000 zł
przekazaliście w tym miesiącu: 2015 zł
40%
w zeszłym miesiącu: 5235 zł
104%
305578 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
ANNA GDAŃSK 11.06.2024 200 zł Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie
ERYKA RYDUŁTOWY 11.06.2024 100 zł Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie

Mijają dwa lata od inwazji Rosji na Ukrainę. Można powiedzieć, że przyzwyczailiśmy się do faktu, że za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Ukraińscy politycy coraz ostrzej zaczynają wypowiadać się o decyzjach polskiego rządu, polscy przewoźnicy blokują granicę, a rolnicy strajkują... Niestety jedno się nie zmienia: codziennie giną ukraińscy żołnierze, codziennie odbywają się pogrzeby wojskowych i cywilnych ofiar wojny, codziennie żony tracą mężów, a dzieci rodziców!

Nasza pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie skupia się aktualnie na trzech obszarach: 

  • Transporty pomocy humanitarnej z żywnością i środkami higieny. Dary te trafiają do parafii prowadzonej przez Księży Sercanów w Perszotraweńsku (ok. 100 km od Żytomierza). Tam, przez parafian, są przygotowywane tzw. pakiety, czyli duże siatki zawierające produkty typu: mąka, olej, ryż, kasza, dżem, konserwa mięsna czy rybna, szampon, pasta do zębów. Miejscowi również pomagają, przekazując przede wszystkim ziemniaki czy domowe zaprawy. To wszystko jest przewożone na wschód Ukrainy dla mieszkańców miasta Izium, mocno zniszczonego przez działania wojenne, odzyskanego z rąk rosyjskich jesienią 2022 roku. 
  • Organizacja półkolonii dla ponad 100 dzieci w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Perszotraweńsku oraz letnich wyjazdów dla młodzieży z sercańskich parafii na Ukrainie. W wakacje 2023 roku grupa 30 młodych wyjechała na wypoczynek do sercańskiego klasztoru w Niemczech, do Mariamartental. W 2024 roku chcemy pomóc im w przyjeździe na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna k. Lublina.
  • Wspieranie Fundacji Kulbabka w Żytomierzu. Dzięki waszemu wsparciu możliwe są codzienne zajęcia z psychologami i pedagogami dla dzieci z rodzin patologicznych. 


Ta pomoc jest możliwa dzięki naszym Darczyńcom oraz dużym dotacjom ze strony Prokury Misyjnej Księży Sercanów z Niemiec
. Dziękujemy serdecznie również Fundacji Pro Spe z Rzeszowa, której wolontariusze-kierowcy przewożą pomoc na Ukrainę. 

O tym, jak pomagamy w ramach tego projektu można przeczytać w artykułach:

Wesprzyj przez PayPal:
poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy