Budowa studni w Tanzanii
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Budowa studni w Tanzanii
potrzebna kwota w tym miesiącu: 28000 zł
przekazaliście: 2665 zł
9%
w zeszłym miesiącu: 19891 zł
71%
56659 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
0
dzięki Wam wybudowaliśMY już tyle studni
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
PIOTR GRABICA 11.01.2021 100 zł Budowa studni w Tanzanii
HENRYKA STOSZOWICE 11.01.2021 100 zł Budowa studni w Tanzanii

W Afryce codziennie z powodu chorób biegunkowych umiera 1400 dzieci. Biegunka jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci do 5 roku życia. W Tanzanii zapada na nią nawet 12% dzieci.

Główną przyczyną biegunki u dzieci jest zanieczyszczona woda. W wyniku braku dostępu do wody ludność korzysta z ręcznie kopanych studni lub innych ujęć wody, gdzie woda ma brunatny kolor. Brudna woda, a raczej występujące w niej bakterie, są przyczyną wielu groźnych chorób, m.in. cholery czy duru brzusznego.

Czysta woda w Afryce Subsaharyjskiej to ciągle palący problem. Dostajemy wiele wiadomości od misjonarzy z prośbą o pomoc w budowie studni głębinowych. W Tanzanii 4 na 10 gospodarstw domowych oraz 1/3 szkół nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Jednym z takich miejsc jest szkoła średnia prowadzona przez misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w rejonie Mwanza w Tanzanii. Studnia głębinowa pozwoli na zaopatrzenie w czystą wodę uczennice, nauczycieli oraz lokalną społeczność mieszkającą w pobliżu misji. Teraz dziewczęta codziennie dźwigają wodę z oddalonych o kilka kilometrów ujęć, aby móc z niej korzystać podczas zajęć w szkole.


Budowa studni w Tanzanii ze względu na twarde podłoże wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Każdy metr odwiertu kosztuje 80 euro, a z reguły woda znajduje się na głębokości około 150 metrów. W związku z tym koszt budowy studni to nawet 58,5 tysiąca złotych (12 tysięcy euro to koszt samego odwiertu plus tysiąc euro - cena pompy). 


Pomóżmy uczennicom z Mwanza i zbudujmy dla nich studnię! Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Błażycy pochodzą z Ugandy, gdzie budowa studni głębinowych wymaga podobnej technologii jak w Tanzanii. 

poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy