Piekarnia chleba eucharystycznego dla Diecezji Eluru w Indiach
Budowa piekarni Chleba Eucharystycznego w Eluru
projekt misyjny zakończony
Piekarnia chleba eucharystycznego dla Diecezji Eluru w Indiach
176543 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
dzięki Wam powstała piekarnia chleba eucharystycznego

Księża Sercanie z Chennai zostali poproszeni przez miejscowego biskupa o wypiek chleba eucharystycznego dla diecezji Eluru w Indiach, gdyż siostry zakonne, które dotychczas się tym zajmowały, są już w podeszłym wieku i nie mają nowych powołań zakonnych.

Niestety maszyny do wypieku hostii, którymi siostry się posługiwały, są już przestarzałe. Jeśli nie ma chleba eucharystycznego, to nie można sprawować Mszy świętej. Dlatego śmiało można powiedzieć, że zostaliśmy zaproszeni do naprawdę wielkiego i wspaniałego dzieła w kraju na wskroś misyjnym. Szacuje się, że w Indiach żyje obecnie ok. 18 milionów katolików na 1,3 miliarda obywateli kraju (co stanowi zaledwie 1,4% społeczeństwa!).

Rozpoczęła się budowa piekarni, przeznaczyliśmy też środki na surowce do wypieku. O postępach prac będziemy informować.


AKTUALIZACJA

Z wielką radością informujemy, że w październiku 2020 roku nastąpiło oficjalne otwarcie piekarni chleba eucharystycznego w Vempadu w regionie Andhra Pradesh w Indiach. Piekarnia Dehon Host Making Center jest częścią większego centrum produkcyjnego, które prowadzą lokalni księża sercanie. Przy wypieku pieczywa liturgicznego pracuje sercański diakon i pracownik świecki. Wypieczone hostie i komunikanty są dostarczane do kurii biskupiej, skąd trafiają do poszczególnych parafii.Pragnę poinformować, że 7 października odbyła się Msza Święta inaugurująca otwarcie piekarni hostii. Już następnego dnia rozpoczęliśmy produkcję komunikantów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom z Polski, który pomogli w tym projekcie.

KS. JOJAPPA CHINTHAPALLI SCJ, odpowiedzialny za realizację projektu

Piekarnia zaopatruje całą diecezję Eluru w chleb eucharystyczny. To dzięki Waszej pomocy katolicy w Indiach mogą przyjmować Komunię Świętą!

wesprzyj aktualne projekty
poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy