12 Października Misje
Otwarcie piekarni hostii w Indiach

Zakończyliśmy budowę piekarni chleba eucharystycznego w Indiach! Kilka dni temu do parafii w diecezji Eluru dotarły pierwsze hostie.


Z wielką radością informujemy, że ostatni etap naszego projektu, piekarni chleba eucharystycznego w Vempadu w regionie Andhra Pradesh w Indiach, został zakończony. W krótkim czasie udało się zebrać i przesłać środki na budowę piekarni. Maszyny do wypieku i wycinania hostii zostały zakupione, pomieszczenia wyremontowane. Niestety z powodu pandemii koronawirusa prace związane z uruchomieniem piekarni na wiele miesięcy zostały wstrzymane.

Poświęcenie piekarni

Teraz, dzięki mobilizacji ks. Jojappy - ekonoma dystryktu indyjskiego księży sercanów, odpowiedzialnego za realizację projektu, nastąpiło oficjalne otwarcie piekarni i poświęcenie pomieszczeń.

Pragnę poinformować, że 7 października odbyła się Msza Święta inaugurująca otwarcie piekarni hostii. Już następnego dnia rozpoczęliśmy produkcję komunikantów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom z Polski, który pomogli w tym projekcie.

KS. JOJAPPA CHINTHAPALLI SCJ

Pierwsze hostie

Piekarnia Dehon Host Making Center jest częścią większego centrum produkcyjnego, które prowadzą lokalni księża sercanie. Mieści się tam również szwalnia, która daje zatrudnienie kilkunastu osobom, dzięki czemu mogą one wyżywić swoje rodziny. Przy wypieku pieczywa liturgicznego pracuje sercański diakon i pracownik świecki. Wypieczone hostie i komunikanty są dostarczane do kurii biskupiej, skąd trafiają do poszczególnych parafii.

Piekarnia zaopatruje całą diecezję Eluru w chleb eucharystyczny. Bez hostii nie mogłyby odbywać się Msze Święte. To dzięki Waszej pomocy katolicy w Indiach mogą przyjmować Komunię Świętą!