Środki transportu dla misjonarzy
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
kraje misyjne ks. Zbigniew Chwaja SCJ
Środki transportu dla misjonarzy
potrzebna kwota w tym miesiącu: 2000 zł
przekazaliście w tym miesiącu: 50 zł
2%
w zeszłym miesiącu: 4285 zł
214%
19535 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
umożliwiamy misjonarzom dotarcie do wiernych
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
Piotr Katowice 02.04.2021 50 zł Środki transportu dla misjonarzy
BOGUMIŁA SKOCZÓW 26.03.2021 100 zł Środki transportu dla misjonarzy

Misjonarze na co dzień zmagają się z misyjną rzeczywistością, taką jak brak czystej wody do picia, choroby pasożytnicze czy niemiłosierne upały. Jednym z problemów, który spędza im sen z powiek, okazuje się transport. 

Aby dotrzeć do wspólnot na terenie swojej parafii, która obejmuje setki kilometrów, misjonarze często muszą liczyć na pomoc miejscowych i środki transportu, których stan pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się, że umówiony kierowca nie przyjeżdża albo motor czy bryczka psuje się po drodze. Taka podróż nie tylko trwa o kilka godzin dłużej. Często misjonarz ląduje w szczerym polu bez prowiantu czy nadziei na powrót do misji przed zmrokiem.

Kościoły w krajach misyjnych funkcjonują w zupełnie innych warunkach niż wspólnota katolicka w Polsce. Na Filipinach na terenie parafii jest od 10 do 90 kaplic dojazdowych. Mieszkańcy, głównie ze względu na biedę i brak samochodów czy motorów, nie są w stanie dojechać do kościoła parafialnego. To misjonarz przyjeżdża do nich. 

W małych wioskach, najbardziej oddalonych od centrum parafii, Msze święte są sprawowane tylko raz w miesiącu. Żeby dojechać do swoich parafian w tak trudnych warunkach drogowych, misjonarze potrzebują samochodów z napędem 4x4, których zakup i utrzymanie jest kosztowne. W Czadzie niektóre drogi są tak nieprzejezdne, że jedyny możliwy środek transportu to motor. Tylko w taki sposób misjonarze mogą dotrzeć z sakramentami i Ewangelią do ludzi powierzonych ich trosce duszpasterskiej. 

Pomóżmy misjonarzom i pokażmy, że doceniamy trud ich pracy!

poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy