Dożywianie i edukacja dzieci na Filipinach
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Dożywianie i edukacja dzieci na Filipinach
kwota potrzebna w tym miesiącu: 5375 zł
przekazaliście w tym miesiącu: 0 zł
0%
w zeszłym miesiącu: 7158 zł
133%
299529 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
dzięki Wam 39 dzieci może chodzić do przedszkola i szkoły
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
Adam Iwaniska 25.11.2021 300 zł Dożywianie i edukacja dzieci na Filipinach
Patryk Bytom 20.11.2021 12 zł Dożywianie i edukacja dzieci na Filipinach

Kontynuujemy akcję pomocy dzieciom w „naszej wiosce” Matki Bożej Miłosierdzia na Filipinach. Piszemy „naszej”, gdyż część domów oraz przedszkole zostały wybudowane za pieniądze Darczyńców Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów dla ofiar tajfunu Sendong. 


Część dzieci, które wspieramy, aby nie były głodne i mogły chodzić do przedszkola czy szkoły, to sieroty. Ich rodzice zginęli podczas tajfunu w grudniu 2011 roku, który zniszczył 9000 domów i odebrał życie 1200 osobom. Chociaż od tych tragicznych wydarzeń minęło dużo czasu, stale pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom w Opol oraz na terenie sercańskiej parafii Dansolihon. W tej grupie znajdują się także dzieci i rodziny z plemienia Higaonon. Członkowie tego plemienia prowadzą koczowniczy tryb życia, a ich jedynym źródłem utrzymania jest uprawa roślin na niewielkich poletkach.   


Dla filipińskich rodzin kolejnym momentem kryzysowym jest pandemia koronawirusa. Obostrzenia uniemożliwiły emigrację zarobkową, a także uderzyły w uliczny handel i transport, czyli główne źródło utrzymania najbiedniejszych Filipińczyków. Był to główny powód, dla którego prawie 8 milionów filipińskich rodzin doświadczyło głodu w ostatnim kwartale 2020 roku. 


Dożywanie i edukację dzieci z filipin można wesprzeć na dwa sposoby:  • przesyłając „Dobre monety”, czyli pieniądze z całego świata, które pozostały po zagranicznej wycieczce czy pielgrzymce. „Dobre monety” to także pieniądze z krajów, gdzie wprowadzono euro oraz polskie monety kolekcjonerskie, zarówno współczesne, jak i z okresu PRL-u.
poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy