19 Lipca Misje
Akcja Walizka

Zbieramy 153 walizki dla osób, które chcą wrócić na Ukrainę. To odpowiedź na aktualne potrzeby uchodźców w Olsztynie.


WALIZKA NA UKRAINĘ to akcja, która jest odpowiedzią na aktualne potrzeby uchodźców w Olsztynie, gdzie mieści się biuro Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

Jednym z miejsc, które od wybuchu wojny wspiera osoby uciekające z Ukrainy jest cerkiew greckokatolicka w Olsztynie. Uchodźcy wpisują tam swoje potrzeby materialne. Aktualnie na liście znajdują się 153 walizki. Wynika to z faktu, że wiele rodzin chciałoby wrócić do swojej ojczyzny, a przyjechali tu jedynie z małymi plecakami lub bagażem podręcznym. Sytuacja w niektórych regionach Ukrainy jest bardziej stabilna, a rodziny często mają już dość rozłąki i chcą wrócić do swoich domów, miejsc pracy (jeśli nadal istnieją). W Polsce zostali często obdarowani różnymi rzeczami, dlatego ich dobytek się powiększył. Chcemy pomóc zebrać potrzebne torby podróżne.

Jak możesz pomóc?


1) Wyślij niezniszczoną, dużą torbę podróżną (tradycyjną z materiału lub walizkę na kółkach) na adres:
Sekretariat Misji Zagranicznych
ul. Rakowa 11
10-185 Olsztyn

Możesz nadać do nas paczkę przez paczkomat (OLS05N, ul. Bałtycka 18). Bardzo prosimy nie nadawać paczek do paczkomatu w czwartki.

* Jeśli wysyłasz używaną walizkę sprawdź, czy jest czysta, ma sprawne zamki, nie odpada jej rączka czy kółka. Prosimy o niewysyłanie plecaków, torebek i innych podręcznych bagaży (o małych rozmiarach). W razie wątpliwości dotyczących stanu czy rozmiaru torby podróżnej zadzwoń do nas: +48 537 411 405. Pracujemy w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do czwartku, a w piątki do 15:00.


2) Wpłać dowolną kwotę na projekt "Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie" (koszt dużej walizki to około 90 złotych). Wszystkie wpłaty od 19 do 31 lipca na ten projekt zostaną przekazane na zakup nowych toreb podróżnych. O realizacji akcji poinformujemy w naszych mediach (bieżące relacje z pracy naszego sekretariatu publikujemy na profilu misjesercanow w Facebooku).