Budowa studni w Czadzie
Projekty misyjne
to aktualnie robimy
Budowa studni w Czadzie
kwota potrzebna w tym miesiącu: 46100 zł
przekazaliście: 26160 zł
56%
w zeszłym miesiącu: 47121 zł
102%
1882473 zł
w sumie na ten projekt przekazaliście
145
dzięki Wam wybudowaliśMY już tyle studni
Darczyńcy
osoba miejscowość data kwota cel
K. S. POZNAŃ 17.09.2020 35 zł Budowa studni w Czadzie
PIOTR K. CHABÓWKA 17.09.2020 50 zł Budowa studni w Czadzie

Pewnie każdy z nas doświadczył, czym jest brak wody, np. z powodu awarii wodociągu lub podczas uprawiania sportu. Czy jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, że codziennie nie mamy dostępu do wody pitnej? Albo że woda, którą pijemy, z powodu obecnych w niej bakterii może nawet zabić? Ta druga sytuacja to codzienność mieszkańców wiosek z parafii Colon i Batchoro, którym głoszą Ewangelię sercańscy misjonarze.


Pośród ludności z plemienia Marba pracuje w Czadzie ks. Marian Wenta SCJ. Pomagamy w dziele wiercenia studni również księżom diecezjalnym: Piotrowi Skrabie, Jakubowi Szałkowi i Edwardowi Ryfie.

Poświęcenie każdej kolejnej studni oznacza w wiosce wielkie święto. Trudno się dziwić, skoro w tym pustynnym kraju średnioroczna temperatura to ok. 40 stopni Celsjusza, a po wodę trzeba iść czasem nawet kilka kilometrów. W takich warunkach każda kropla wody jest „na wagę złota”.

Z Państwa pomocą coraz więcej ludzi otrzymuje dostęp do wody pitnej. W 2019 r. misjonarze wybudowali 40 studni głębinowych! Łącznie w latach 2017-2020 przekazaliśmy do Czadu pieniądze na ponad 100 studni głębinowych! Każda studnia oznacza dostęp do czystej wody gruntowej dla ok. 250 osób.


Projekt budowy studni w Czadzie można wesprzeć na kilka sposobów:


  • przekazać darowiznę;

  • przesłać do Sekretariatu Misji w Olsztynie starą srebrną lub złotą biżuterię;

  • zakupić krzyżyk sercański powstały z przekazanych Sekretariatowi precjozów;

  • wziąć udział w projekcie „Zbieramto w parafii”, czyli okresowych zbiórkach śmieci: papieru, elektrośmieci, złomu metalowego.


poznaj inne projekty
to już zrobiliśmy
to aktualnie robimy