04 Lutego
"Raport"ujemy za 2018 r.

Tradycją naszej działalności na rzecz misji, w Sekretariacie Misji Zagranicznych Księży Sercanów, stała się publikacja "Raportu". Przyglądając jego strony od razu widać, że jest za co dziękować... Panu Bogu za błogosławieństwo i tysiącu Darczyńców za udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła katolickiego.


Spoglądając na podsumowania - liczby zamieszczone w "Raporcie", to przyznajemy, że sami jesteśmy pod wrażeniem. Kwota wsparcia materialnego projektów misyjnych, ponad 700 tysięcy złoty, jest prawie 40 % wyższa niż było to w 2017 r. Mamy głęboką świadomość tego, że to zarówno wynik naszej współpracy z Darczyńcami, jak i obraz Bożego błogosławieństwa dla tych dzieł.

Wielkie wyrazy uznania należą się naszym Darczyńcom, dzięki którym tak wiele udaje się osiągnąć w dziele pomocy misjom. Utrzymujemy listowny kontakt z grupą ok. 3000 osób, a do grona Darczyńców zaliczamy również tych wszystkich, którzy biorą udział w akcjach Zbieramto w parafiach i szkołach - to są kolejne tysiące osób uczestniczące w naszej misji.

O tym, gdzie lokujemy ofiarowane nam pieniądze i skąd się one wzięły piszemy i pokazujemy w "Raporcie". Szkoda więc tu nadmiaru słów. Po prostu zapraszamy do lektury!

Głosimy Ewangelię, pomagamy Ubogim, tworzymy Więzi - jesteśmy Sercańską Rodziną Misyjną.