02 Stycznia Missions
Budujemy piekarnię hostii w Indiach

​Z okazji świętowania przez nas kolejnej rocznicy narodzin Pana Jezusa chcemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w niezwykłym projekcie misyjnym – budowie piekarni chleba eucharystycznego dla diecezji Eluru w Indiach.


Księża Sercanie z Chennai zostali poproszeni przez miejscowego biskupa o tę posługę, gdyż siostry zakonne, które dotychczas się tym zajmowały, są już w podeszłym wieku i nie mają nowych powołań zakonnych. Dodatkowo maszyny do wypieku hostii, którymi siostry się posługują, są już przestarzałe. Musimy zdać sobie sprawę, że jeśli nie ma chleba eucharystycznego, to nie można sprawować Mszy świętej! Uważam, że zostaliśmy zaproszeni do naprawdę wielkiego i wspaniałego dzieła w kraju na wskroś misyjnym. Szacuje się, że w Indiach żyje obecnie ok. 18 milionów katolików na 1,3 miliarda obywateli kraju (co stanowi zaledwie 1,4% społeczeństwa!).

Kosztorys budowy piekarni chleba eucharystycznego dla diecezji Eluru w Indiach przedstawia się następująco: maszyna do wypieku hostii to koszt 7550$, maszyna do wycinania hostii – 2200$, adaptacja pomieszczeń na piekarnię – 4300$. Łączna wycena tej inwestycji, przy dzisiejszym kursie dolara amerykańskiego, to 55490 zł.

Bardzo dziękujemy tym osobom, które już wsparły budowę piekarni chleba eucharystycznego w Indiach! Pamiętamy o Darczyńcach misji w modlitwie każdego dnia +