17 Grudnia Missions
Życzenia na Boże Narodzenie

Jako pracownicy Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów dołączamy się do świątecznych życzeń misjonarza z Czadu i życzymy, aby nowonarodzone Dzieciątko Jezus przyniosło radość i pokój serca.


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Tym razem pozdrawiam świątecznie z dalekiego Czadu.

Zbliża się Boże Narodzenie... To dla mnie dobra okazja, żeby dać znak życia. Zacznę od życzeń...

Kiedy nadchodzi wieczór wigilijny, spotykamy się przy wigilijnym stole rodzinnym, aby połamać się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia. (…) Niech każdy z was rośnie duchowo z tajemnicy Bożego Narodzenia w swoim człowieczeństwie i w swoim chrześcijaństwie. Niech Bóg, który stał się Człowiekiem, będzie natchnieniem i pomocą do wszelkiego dobra i do walki z wszelkim złem. Niech będzie umocnieniem, niech pokazuje drogę, niech wspiera, niech daje dojrzałą mądrość i miłość.

Święty Jan Paweł II

Powyższymi słowami świętego papieża Jana Pawła II pragnę wyrazić moje życzenia na Boże Narodzenie. Być może, nie dla wszystkich z nas, tegoroczne święta będą przeżywane w atmosferze radości i wewnętrznego pokoju. Nie sposób nie martwić się o swoje zdrowie i o to, żeby nie zachorować na Covid-19. Być może ktoś z naszych bliskich już jest chory i martwimy się o niego… Niewątpliwie tegoroczne Boże Narodzenie, będzie przeżywane w nieco innej atmosferze niż w latach ubiegłych.

Mimo wszystko, pragnę życzyć, aby nie zabrakło w sercu każdego z nas wewnętrznej radości i pokoju. Niech sam Jezus napełnia nas nadzieją na lepsze jutro...

Z pamięcią modlitewną podczas celebrowania Pasterki.
ks. Jakub Szałek


P.S. U mnie wszystko dobrze. Jestem zdrowy. Dzięki Bogu, Covid-19 nie atakuje Czadu. I dobrze, że tak jest, bo niewielkie szanse byłyby tu na przeżycie...