01 Stycznia Formation
Wracamy do szkoły... "Szkoły Maryi".

Uczniowie rozpoczęli już rok szkolny ponad miesiąc temu. Studenci się już też powrócili na uczelnie. Nastał również czas, abyśmy i my powrócili do szkoły, ale takiej szczególnej, duchowej, wspólnotowej, "Szkoły Maryi".


Wszystko rozpocznie się w piątek 19 października o godz. 18.00 w klasztorze księży sercanów w Pliszczynie od konferencji. W ciągu dwóch dób uczestnicy wysłuchają ich aż siedem! Każdy z uczestników na adekwatnym dla siebie poziomie formacji. Formacja odbędzie się na poziomach 0a, 0b, 1 i 2. Obok modułów teoretycznych podczas rekolekcji pojawi się spora ilość różnych aktywności duchowych – od codziennej Mszy św. przez medytacje lectio divina nad Słowem Bożym po bardziej ekspresyjne wielbienia. Spotkanie zakończymy w niedzielę 21 października, ok. godz 15.00 dzieleniem się świdectwami, czyli tym, co Bóg w czasie rekolekcji w nas "zrobił".

Szkoła Maryi (wł. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła) to cykl rekolekcji wymyślony kilkanaście lat temu przez kapucyna br. Piotra Kurkiewicza. Szkoła jest podzielona na filie, w ramach których uczestnicy spotykają się 4 razy do roku – 3 razy w weekendy i raz na 10-cio dniowej sesji letniej. W ramach formacji można usłyszeć w różnych miejscach (filiach) dokładnie te same katechezy i włączyć się w formację w dowolnym momencie. Sesje składają się z kilku konferencji dotyczących wiary, codziennego życia chrześcijańskiego oraz z Mszy św., nabożeństw i medytacji. To także, a może przede wszystkim, okazja do spotkania się przyjaciół, osób o podobnym systemie wartości, rozmów, żartów i odpoczynku. Szkoła rozwija się w kilku miejscach na świecie (m.in. Polska, USA, Ukraina, Włochy), a spotkania lubelskiej filii od początku odbywają się w domu rekolekcyjnym księży sercanów w Pliszczynie.

Wszyscy zainteresowani "Szkołą Maryi" w Lublinie (Pliszczynie) więcej informacji mogą uzyskać pod numerem 733 443 706 lub pisząc na adres [email protected].