12 Października Missions
Otwarcie piekarni hostii w Indiach

Zakończyliśmy budowę piekarni chleba eucharystycznego w Indiach! Kilka dni temu do parafii w diecezji Eluru dotarły pierwsze hostie.


Z wielką radością informujemy, że nasz kolejny projekt, piekarnia chleba eucharystycznego w Vempadu w regionie Andhra Pradesh w Indiach, został zrealizowany. W krótkim czasie udało się zebrać i przesłać środki na budowę piekarni. Maszyny do wypieku i wycinania hostii zostały zakupione, pomieszczenia wyremontowane. Niestety z powodu pandemii koronawirusa prace związane z uruchomieniem piekarni na wiele miesięcy zostały wstrzymane.

Poświęcenie piekarni

Teraz, dzięki mobilizacji ks. Jojappa, odpowiedzialnego za realizację projektu, nastąpiło oficjalne otwarcie piekarni i poświęcenie pomieszczeń.

Pragnę poinformować, że 7 października odbyła się Msza Święta inaugurująca otwarcie piekarni hostii. Już następnego dnia rozpoczęliśmy produkcję komunikatów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, który pomogli w tym projekcie.

JOJAPPA CHINTHAPALLI SCJ

Pierwsze hostie

Piekarnia Dehon Host Making Center jest częścią większego centrum produkcyjnego, które prowadzą lokalni księża sercanie. Szwalnia daje zatrudnienie wielu mieszkańcom, dzięki czemu mogą wyżywić swoje rodziny. Przy wypieku pieczywa liturgicznego pracuje diakon i pracownik świecki. Wypieczone hostie i komunikanty są dostarczane do biskupa, skąd trafiają do poszczególnych parafii.

Piekarnia zaopatruje całą diecezję Eluru w chleb eucharystyczny. Bez hostii nie mogłyby odbywać się Msze Święte. To dzięki Waszej pomocy katolicy w Indiach mogą przyjmować Komunię Świętą!