20 Września Missions
Busem do Ukrainy, nowym busem!

Choć z wojną na Ukrainie jesteśmy już osłuchani i przyzwyczailiśmy się, że u naszych sąsiadów nie jest dobrze to akcja zakupu nowego busa do pomocy humanitarnej pokazuje, że nadal chcemy pomagać i umiemy taką pomoc szybko zorganizować.


W maju tego roku pisaliśmy o tym jak podczas wyjazdu, w Kijowie popsuł się nam wypożyczony bus.


Na szczęście akcja zakupu nowego, poszła niezwykle sprawnie i z końcem sierpnia mogliśmy już pojechać na nową misję humanitarną: nowym busem. Nasi pracownicy z biura w Lublinie pojechali na zakupy i w ciągu kilku następnych dni testowaliśmy auto na drogach naszych wschodnich sąsiadów.


Mercedesa Sprintera (2 latka z przebiegiem ok. 50. Tys km) udało się nam kupić dzięki pomocy Prokury Misyjnej Księży Sercanów z Niemiec, naszego Sekretariatu Misji oraz Fundacji Pro Spe. Akcja rozpoczęła się w maju a w sierpniu już mogliśmy cieszyć się nowym autem.


Pomoc Ukrainie nadal jest ważna i potrzebna. Ludzie, którzy zostali w Ukrainie nie tylko starają się normalnie żyć, ale też próbują odbudowywać zniszczenia, pomagać sobie nawzajem. Nadal potrzebują podstawowych produktów higieny, leków i żywności. Nieustannie dostajemy prośby o konkretne rzeczy od księży z sercańskich parafii w Perszotraweńsku i Bykówce. Bardzo staramy się odpowiadać na te prośby i potrzeby. Jeśli również chcesz pomóc zapraszamy do wsparcia akcji: