05 Marca Formation
Weekend z Jezusem i Maryją

Wspólnota, formacja, Eucharystia, uwielbienie - te cztery słowa najlepiej opisują rzeczywistość "Szkoły Maryi", czyli można powiedzieć po prostu rekolekcji, na które jako Sekretariat Misji Zagranicznych zapraszamy. Zapraszamy każdego!


Wszystko rozpocznie się w piątek 22 marca 2019 r. o godz. 18.00 w klasztorze księży sercanów w Pliszczynie. W ciągu dwóch dób uczestnicy wysłuchają ich aż siedem konferencji! Każdy z uczestników na adekwatnym dla siebie poziomie formacji. Formacja odbędzie się na poziomach 0a, 0b, 1 i 2.Obok modułów teoretycznych podczas rekolekcji pojawi się spora ilość różnych aktywności duchowych – od codziennej Mszy św. przez medytacje lectio divina nad Słowem Bożym po bardziej ekspresyjne wielbienia. Nie zabraknie też czasu na integracje, szczególnie przy stole podczas modlitwy czy "na kawie" w czasie przerw między poszczególnymi punktami rekolekcji. Spotkanie zakończymy w niedzielę 24 marca, ok. godz 15.00 dzieleniem się świadectwami, czyli podzieleniem się nawzajem tym, co Bóg w czasie rekolekcji w nas "uczynił".

Nasze rekolekcje odbywają się wg metody Szkoły Maryi (wł. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła) to cykl rekolekcji zapoczątkowany w 1998 r. przez kapucyna br. Piotra Kurkiewicza. Szkoła jest podzielona na filie, w ramach których uczestnicy spotykają się 4 razy do roku – 3 razy w weekendy i raz na 10-cio dniowej sesji letniej. W ramach formacji można usłyszeć w różnych miejscach (filiach) dokładnie te same katechezy i włączyć się w formację w dowolnym momencie. Sesje składają się z kilku konferencji dotyczących wiary, codziennego życia chrześcijańskiego oraz z Mszy św., nabożeństw i medytacji. To także, a może przede wszystkim, okazja do spotkania się przyjaciół, osób o podobnym systemie wartości, rozmów, żartów i odpoczynku. Szkoła rozwija się w kilkunastu miejscach na świecie (m.in. Polska, USA, Ukraina, Włochy, Anglia), a spotkania lubelskiej filii od początku odbywają się w domu rekolekcyjnym księży sercanów w Pliszczynie.

Wszyscy zainteresowani "Szkołą Maryi" w Lublinie (Pliszczynie) więcej informacji mogą uzyskać pod numerem 536 756 173 lub pisząc na adres [email protected].

Koszt: 70 zł posiłki i 50 zł noclegi (opcjonalnie)
Studenci otrzymują 50% zniżki :)