28 Września Szkoła z misją
Mrówcza praca uczniów w Bielsko - Białej

O tym jak ważne jest podnoszenie poziomu wiedzy ekologicznej oraz empatii wobec drugiego człowieka relacjonuje p. Sabina Szendera ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Bielsku- Białej.


Zbiórka baterii od dawna wpisana jest w działania proekologiczne szkoły, dlatego i w tym roku postanowiliśmy również przyłączyć się do kolejnej akcji charytatywnej organizowanej przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów - „Szkoła z misją”.

Przystępując do realizacji działań związanych ze zbiórką baterii i płyt CD oraz DVD, rozpoczęliśmy od przekazania informacji o całorocznej zbiórce, naklejenia plakatów promujących akcję oraz umieszczenia pudełek w miejscu widocznym dla uczniów i rodziców. Cała społeczność szkolna z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do „Szkoły z misją”. By dodatkowo uaktywnić uczniów w ramach obchodów „Tygodnia dla Ziemi” uczniowie również zostali zaangażowani w zbiórkę surowców wtórnych. W bieżącym roku szkolnym oddaliśmy 5 pudełek baterii co daje razem 76 kg.

Udział w programie „Szkoła z misją” to nie tylko zbiórka surowców wtórnych. Staramy się aktywnie uczestniczyć również w innych formach edukacji, w celu podniesienia wśród uczniów poziomu wiedzy ekologicznej jak i poziomu empatii wobec drugiego człowieka . Myślę, że tak naprawdę nie liczy się ilość zebranych surowców, lecz efekty jakie przyniesie „mrówcza praca”, która nakłoni uczniów do zmiany sposobu myślenia o otaczającym nas świecie i sprawi, że los przyrody jak i drugiego człowieka nie będzie już nikomu obojętny.