06 Kwietnia Szkoła z misją
Szkoły i przedszkola wybudowały kolejną studnię w Czadzie!

To już trzecia studnia projektu "Zbieramto w szkole".


W wiosce Akongo Tchebre w Czadzie została wybudowana kolejna studnia głębinowa. Jest ona wyjątkowa dlatego, że powstała dzięki Waszemu zaangażowaniu, drodzy Uczniowie i Nauczyciele. Studnię tę zbudowano dzięki prowadzonym przez Was zbiórkom baterii, płyt CD, telefonów komórkowych, srebrnego i złotego złomu, a dokładniej – za pieniądze uzyskane z recyklingu tych surowców.

Czad jest jednym z najbiedniejszych i najgorętszych państw na świecie. Średnioroczna temperatura w tym pustynnym kraju wynosi ok. 40 stopni Celsjusza. Na większości terenu nie ma wodociągów ani kanalizacji. Na co dzień Czadyjczycy raczej nie mają dostępu do czystej wody pitnej. Najczęściej piją wodę, którą pozyskują z wykopanych w ziemi kilkumetrowych dołów – zbiera się tam deszczówka i wody gruntowe. Woda ta jest brudna i niebezpieczna dla zdrowia, ale lokalna ludność ją pije, bo nie ma wyboru. Dlatego tym bardziej cenna jest nasza pomoc. Każda wybudowana studnia umożliwia dostęp do czystej wody gruntowej dla około 200 osób. Misjonarze tam pracujący mówią, że „woda w Czadzie jest cenniejsza od złota”.

Przez 5 lat trwania projektu budowy studni w Czadzie udało się wybudować już 114 studni, w tym 3 dzięki Wam! DziękujeMY, że jesteście z nami, że działacie na rzecz misji i środowiska!