20 Sierpnia
Remont na "ostatniej prostej"

Remont domu zakonnego księży sercanów – „Domu dla misji” w Olsztynie powoli zbliża się do końca. Istnieje uzasadniona nadzieja, że wszystkie prace remontowe zostaną zakończone do końca roku.


Remonty u sercanów w Olsztynie idą pełną parą. W 100 % zostały zakończone prace nad instalacjami: elektryczną, wodno-kanalizacyjną i gazową. Gotowe są również prawie wszystkie posadzki. Zostały zamontowane drzwi zewnętrzne oraz okna. Szczególnie wiele trudności dostarczyło osadzanie okien, gdyż posiadają one w ramie wraz z szybą również element ozdobny, co wymusiło montowanie ich na specjalnych kotwach-wysięgnikach.

„Osobny rozdział” w dziejach naszego remontu, to równanie ścian i sufitów. Choć pierwotnie było ono planowane za pomocą tynków, to przeprowadzone pomiary wymusiły zmianę planów. W większości domu pionów i poziomów pilnują płyty gipsowe. O tym, jak wiele pracy w tej kwestii trzeba było wykonać niech świadczy fakt, że w „rekordowym” pokoju różnica na suficie wyniosła aż 8 centymetrów.

Kolejne dni i tygodnie w rozkładzie budowlanym przyniosą kładzenie płytek i gresów w łazienkach i na korytarzach, paneli podłogowych w pokojach, instalacje drzwi wewnętrznych, ocieplenie budynku. W kolejce na remont czeka jeszcze pomieszczenie przeznaczone na kaplicę, a dalej budowa garażu oraz aranżacja przestrzeni wokół domu.

Dziękujemy wszystkim, którzy interesują się losami remontu „Domu dla misji”! Tym, którzy wspierają nas życzliwym słowem, modlitwą oraz ofiarami materialnymi. Od początku prac remontowych, czyli od dokładnie roku, otrzymaliśmy na ten cel 124.945 zł (http://www.misjesercanow.pl/projekty/remont-domu-dla-misji-w-olsztynie). Bóg zapłać! Serdeczne podziękowania kierujemy w tym miejscu w stronę kierownictwa firmy NETTO Plus z Białegostoku za przekazanie 500 m2 płytek ściennych i podłogowych.