05 Marca Formacja
Weekend z Jezusem i Maryją

Wspólnota, formacja, Eucharystia, uwielbienie - te cztery słowa najlepiej opisują rzeczywistość "Szkoły Maryi", czyli można powiedzieć po prostu rekolekcji, na które jako Sekretariat Misji Zagranicznych zapraszamy. Zapraszamy każdego!


Wszystko rozpocznie się w piątek 13 marca 2020 r. o godz. 18.00 w klasztorze księży sercanów w Pliszczynie. W ciągu dwóch dób uczestnicy wysłuchają aż siedem konferencji formacyjnych. Każdy z uczestników na adekwatnym dla siebie poziomie formacji. Formacja odbędzie się na poziomach 0a, 0b, 1 i 2. Oprócz części ściśle formacyjnej podczas rekolekcji pojawi się spora ilość różnych aktywności duchowych - od codziennej Mszy św. przez chrześcijańską medytacje po bardziej ekspresyjne uwielbienia. Nie zabraknie też czasu na integracje, szczególnie przy stole podczas posiłków czy "na kawie" w czasie przerw między poszczególnymi punktami rekolekcji. Spotkanie zakończymy w niedzielę 15 marca, ok. godz 15.00 dzieleniem się świadectwami, czyli tym, co Bóg w czasie rekolekcji w nas "uczynił".

Nasze rekolekcje odbywają się wg metody Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła (Szkoła Maryi). Formacja została spisana przez franciszkanina br. Piotra Kurkiewicza OFMCap. Szkoła jest podzielona na filie, w ramach których uczestnicy spotykają się 4 razy do roku – 3 razy w weekendy i na rekolekcjach letnich. Atutem grupy jest to, że w formację można włączyć się w dowolnym momencie. Nauczanie podczas "Szkoły Maryi" dotyczy m.in podstawowych praw wiary, codziennego życia chrześcijańskiego, wychowania dzieci, gospodarowania pieniędzmi, wychodzenia z nałogów itd. Te rekolekcje to także okazja do spotkania się przyjaciół, osób o podobnym systemie wartości, rozmów, żartów i odpoczynku. Szkoła rozwija się w kilkunastu krajach na świecie m.in. Polska, USA, Ukraina, Włochy, Rosja, Anglia, Niderlandy. Spotkania lubelskiej filii od początku odbywają się w domu rekolekcyjnym księży sercanów w Pliszczynie.

Wszyscy zainteresowani "Szkołą Maryi" w Lublinie (Pliszczynie) więcej informacji mogą uzyskać u Kasi pod numerem tel. 536 756 173 lub pisząc na mail: [email protected].

Koszt: 70 zł posiłki i 50 zł noclegi (opcjonalnie)
Studenci otrzymują 50% zniżki :)