03 Kwietnia Szkoła z misją
Klub Wolontariusza z Raby Niżnej adoptował Higaona

W "Szkole z misją" możemy już cieszyć się z pierwszej "Adopcji serc". Szkolny Klub Wolontariusza "Dobro-wolni" z Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej pod opieką pani Moniki Aleksandrzak przekazał nam niedawno darowiznę w wysokości 600 złotych. Pieniądze te, zgodnie z wolą uczniów z Raby, zostały przekazane na "Adopcję serc" - 600 złotych wystarczy na pokrycie rocznej adopcji dziecka z plemienia Higaonon.


Uczniowie otrzymali już list z podziękowaniem, dyplom oraz zdjęcie adoptowanej dziewczynki i kilka informacji o jej zainteresowaniach i sytuacji jej rodziny. Plemię Higaonon zamieszkuje Filipiny, prowadzi koczowniczy tryb życia. Dorośli zajmują się tam głównie rolnictwem, jednak dochody zeń często nie wystarczają na pokrycie wszystkich wydatków w wielodzietnych, filipińskich rodzinach. Niektóre dzieci nawet jeśli do szkoły chodzą, często nie mają szkolnej wyprawki, a do jedzenia na cały dzień zabierają tylko banana, inne – przebywają codziennie długie trasy piechotą, ponieważ rodzice nie mają pieniędzy na dojazdy. Dalsza edukacja w szkole średniej to obowiązek pokrycia kosztów zamieszkania w dużym mieście oraz opłacenia czesnego, ponieważ tylko szkoła podstawowa na Filipinach nie jest płatna. "Adopcja serc" to środki, które pozwalają na zakup mundurka, przyborów i podręczników szkolnych oraz opłacenie codziennego posiłku w szkole konkretnemu dziecku.

Wolontariuszom z Klubu "Dobro-wolni" dziękujemy! Mamy nadzieję, że patrzycie na zdjęcie adoptowanej przez Was dziewczynki i uśmiechacie się tak promiennie jak ona. A "Szkoła z misją"? Pracuje pełną parą, odbieramy kolejne paczki z bateriami, telefonami czy srebrem, przychodzą też do nas darowizny pieniężne. Rośnie liczba szkół, rośnie i zakres pomocy, której wspólnie - z polskimi uczniami i przedszkolakami - udzielamy na całym świecie.