18 Stycznia Misje
Zamieniamy ubrania w wodę!

Rozpoczęliśmy nową zbiórkę z ramach projektu Zbieramto. Tym razem chcemy "zamienić ubrania w wodę".


Czad leżący w środkowej części Afryki należy do najbiedniejszych i "najgorętszych" krajów na świecie. Średnia temperatura tam, to 40 stopni Celsjusza. Mimo, że jest tam tak gorąco, to nie ma na terenie większości tego kraju spółek wodociągowych dostarczających wodę do picia lub kąpieli do domów czy też sklepów z lodówkami zapewniającymi zimne napoje 24h.

Tak wygląda sytuacja od strony geograficzno-społecznej w Czadzie. Jeśli spojrzymy na ten kraj w duchu wiary chrześcijańskiej, to bardzo ważną informacją jest ta, że Czad jest ostatnim krajem w Afryce, który usłyszał Ewangelię. Dobra Nowina o tym, że Jezus jest Zbawicielem świata dotarła tam dopiero ok. 50 lat temu. Kilka lat temu do grona misjonarzy w Czadzie dołączyli księża ze Zgromadzenia Księży Najśw. Serca Pana Jezusa.

Misjonarze szybko dostrzegli, że jednym z największych problemów ich parafian jest brak dostępu do czystej wody. Jeśli ludzie nie mają dostępu do czystej wody, to piją "cokolwiek" czyli np. wodę czerpią z prowizorycznych studni - kilkumetrowych dołów, gdzie zbierają się wody gruntowe, wpada deszczówka, ale wpadają tam też np. odchody zwierzęce. Taka woda wygląda jak kawa z mlekiem, a w jej składzie są różne niebezpieczne dla życia ludzkiego bakterie. Czadyjczycy bardzo często chorują, ale jesli nie ma innego źródła, to trzeba coś pić...

Sercańscy misjonarze poprosili nas o pomoc w budowie studni głębinowych. W latach 2015-2018 r., dzięki projektowi Zbieramto.pl i wpłatom na konto przekazaliśmy pieniądze na 50 studni (ponad 500.000 zł). Dzięki zbiórce odzieży używanej chcemy zebrać pieniądze na kolejną! Pomożecie?

Jak oddać odzież używaną na budowę studni w Czadzie?
1. Minimalna ilość odzieży, którą można oddać to 10 kg
2. Odzież nie może być podziurawiona lub poplamiona - w takim przypadku nie zostanie naliczona darowizna
3. Należy zarejestrować się - założyć konto na portalu: www.ubraniadooddania.pl
4. Przygotować odzież w workach (na śmieci) zgodnie z instrukcją pokazaną np. na filmiku
5. Zalogować się na swoje konto, wybrać naszą zbiórkę: www.ubraniadooddania.pl/campaigns/333 i zamówić kuriera.
6. Kilka dni po odbiorze przez kuriera paczki, zajrzeć na swój profil na portalu i cieszyć się razem z nami darowizną ;-), która trafi do Czadu na budowę kolejnej studni!

Darczyńca nie ponosi ŻADNYCH kosztów przekazania odzieży używanej.

"Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody" (Mt 10,42).