01 Lipca Spotkania
Pielgrzymka misyjna "Śladami Matki Teresy z Kalkuty"

Już po raz drugi organizujemy pielgrzymkę samolotową Sercańskiej Rodziny Misyjnej połączoną z wizytą na placówce misyjnej. Tym razem oprócz odwiedzin na misji księży sercanów w Albanii, gdzie pracuje ks. Jarosław Grzegorczyk, poznamy miejsca związane ze Świętą Matką Teresą z Kalkuty.


Pielgrzymka misyjna do Albanii i Macedonii Północnej
„Śladami Matki Teresy z Kalkuty”

Termin: 17-24 września 2022 roku
Cena: 4000 zł + 70 euro

PLAN WYJAZDU:
Warszawa (wylot 10:35) – Tirana – Szkodra
Szkodra – Boriç (dzień na placówce misyjnej) – Szkodra
Szkodra – Laç – Kruje – Berat
Berat – Cobo – Ochryd
Ochryd – Ochryd
Ochryd – Skopje
Skopje – Prisztina – Skopje
Skopje (wylot o 17:30) – Warszawa

Dlaczego organizujemy pielgrzymkę do Albanii i Macedonii?

W zeszłym roku po raz pierwszy zaproponowaliśmy naszym Darczyńcom pielgrzymkę misyjną do Albanii oraz Bośni i Hercegowiny. Odwiedziliśmy sercańskich misjonarzy w Boriç w Albanii, a następnie grupa spędziła kilka dni w Medjugorie. Tegorocznym celem wspólnego pielgrzymowania miała być placówka misyjna księży sercanów w Naddniestrzu i w Ukrainie. Z powodu wojny za wschodnią granicą naszego kraju wyjazd stał się jednak niemożliwy.

Dlatego proponujemy pielgrzymkę śladami świętej Matki Teresy z Kalkuty. Podróż zaczniemy od Albanii, gdzie odwiedzimy placówkę misyjną w Boriç i odkryjemy piękne zakątki tego państwa. Następnie przejedziemy do Macedonii Północnej, by zobaczyć miejsca związane z tą współczesną świętą. Matka Teresa była Albanką, ale urodziła się w Skopje. Jej życie zakonne było z kolei związane z Indiami, gdzie jesteśmy obecni jako księża sercanie i gdzie Darczyńcy Sekretariatu Misji sfinansowali budowę piekarni hostii.
Kogo zapraszamy do pielgrzymowania?

Organizujemy pielgrzymkę dla Was – Darczyńców misyjnych, Waszych rodzin, przyjaciół, znajomych, aby dać przestrzeń do spotkania się, poznawania misji, wspólnej modlitwy. Wniesienie opłaty za udział w pielgrzymce nie jest powiązane ze wsparciem misji. Wyjazd organizuje dla nas biuro pielgrzymkowe Misja Travel z Poznania. Cenę determinują przede wszystkim ceny biletów lotniczych oraz paliwa, gdyż po Albanii i Macedonii będziemy poruszać się autokarem.

Jak się zapisać?

Prosimy o kontakt z naszym biurem misyjnym, telefonicznie: 537 411 405 lub mailowo: kontakt@misjesercanow.pl. Zainteresowanym osobom przekażemy szczegółowy plan pielgrzymki oraz wszelkie informacje organizacyjne.

PS. Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy. Zapewniamy opiekę duszpasterską jednego z misjonarzy Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów, codzienną Mszę Świętą, rozważania, śpiewy i modlitwę podczas podróży. Program pielgrzymki został tak przygotowany, żeby był czas na odwiedziny u księży sercanów na misji w Boric, wspólną modlitwę, ale też zwiedzanie atrakcji turystycznych, zabytków i odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.