04 Listopada Szkoła z misją
Mamy pierwszą "Uczelnię z misją"!

„Szkół z misją”, a dokładnie szkół i przedszkoli, jest obecnie zarejestrowanych na naszym portalu zbieramtowszkole.pl już ok. 150. Do tego grona dołączyła niedawno pierwsza uczelnia wyższa! A dokładnie mowa o Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.


Znajomość Zbieramto i WSEI związana jest z pracownikami uczelni: ks. Jakiem Łukasiewiczem SCJ, p. Wiesławem Poleszakiem i obecnym opiekunem wolontariatu studenckiego p. Grzegorzem Katą. Pierwszą akcję przeprowadziliśmy jeszcze w 2017 r., na zakończenie roku akademickiego. We WSEI odbyła się zbiórka makulatury i elektrośmieci. Przy okazji tej akcji udało się uzyskać korzyść nie tylko dla misji prowadzonych przez księży sercanów, ale również dla WSEI. Owa korzyść polegała na tym, że firma PSM, która obsługuje nasze zbiórki makulatury z Lublinie, po bardzo promocyjnej cenie – dużo niższej niż konkurencja, dokonała zniszczenia prac magisterskich, licencjackich, dyplomowych itp. magazynowanych od wielu lat w archiwach szkoły. Misje skorzystały na tym również, ponieważ firma PSM wypłaciła nam darowiznę takiej samej wysokości, jakby była to zbiórka „zwykłej” makulatury.

Przez okres ok. dwóch lat WSEI przekazało na rzecz Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów: 6550 kg makulatury oraz 2060 kg elektrośmieci (sprzęt RTV i AGD, baterie, telefony komórkowe i komputery). Łączna wartość tych darowizn, to aż 5052 zł, czyli to już połowa kwoty potrzebnej na wybudowanie studni w Czadzie, na którą uczelnia zbiera surowce wtórne.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną akcję zbiórki „śmieci” 😉 w WSEI!