28 Października
Podsumowanie Tygodnia Misyjnego

W tym roku Tydzień Misyjny był dla nas bardzo owocny. Trafiliśmy z naszym przekazem do telewizji, radia i internetu. Dzięki temu zainteresowanie projektem „Zbieramto” rośnie, a my możemy wspierać coraz więcej placówek misyjnych!


Zgodnie z hasłem orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny „Oto ja, poślij mnie”, każdy z nas na nowo może odkryć w sobie powołanie do działalności na rzecz misji. Kościół z natury jest misyjny, a więc każdy ochrzczony jest jednocześnie posłany do głoszenia Ewangelii tym, którzy o Jezusie i Jego miłości jeszcze nie słyszeli. Nie wszyscy są powołani do wyjazdu na misje, ale każdy może włączyć się w dzieło misyjne i stać się członkiem Sercańskiej Rodziny Misyjnej. Z takim przekazem chcieliśmy trafić do jak najszerszego grona odbiorców, aby pomoc misjom przyniosła jeszcze lepsze efekty.

Misja, «Kościół wychodzący» nie jest programem, zamiarem, który należy zrealizować wysiłkiem woli. To Chrystus sprawia, że Kościół wychodzi ze swoich ograniczeń. W misji głoszenia Ewangelii wyruszasz, ponieważ Duch cię pobudza i niesie – pisze w orędziu papież Franciszek.

W Tygodniu Misyjnym, który trwał od 18 do 24 października, udało nam się dotrzeć do wielu osób z informacją o naszym projekcie „Zbieramto” oraz owocach naszych akcji. Oprócz wysyłki do proboszczów parafii z zachętą do włączenia się w zbiórkę „Dobrych monet” oraz srebrnej i złotej biżuterii, prowadziliśmy mini kampanię informacyjną na Facebooku o sytuacji w Boliwii. Chcieliśmy pokazać boliwijską rzeczywistość, z którą zmagają się dzieci z domu dziecka Hogar de la Esperanza w Santa Cruz. Trafiają tam dzieci skazańców z więzienia Palmasola.


Dodatkowo otrzymaliśmy zaproszenie do programu telewizyjnego „Między ziemią a Niebem” i porannej audycji w Radiu Profeto. Reportaż o tym, co dzieje się z „Dobrymi monetami” po tym, jak trafią do naszego biura, został wyemitowany także w TVP Olsztyn. W internecie pojawiło się kilka publikacji na temat projektu „Zbieramto” na portalach Aleteia, Republika oraz eKAI. Wszystkim osobom, dzięki którym udało się nam opowiedzieć o naszej działalności serdecznie dziękujemy!

Telewizja

Radio

Internet

  • artykuł o "Zbieramto" na portalu eKAI
  • wywiad z ks. Piotrem Chmieleckim na portalu Aleteia
  • artykuł o akcji "Dobre monety" i zbiórce biżuterii na stronie Telewizji Republika