24 Stycznia Szkoła z misją
„Szkoły z Misją” wybudowały studnię w Czadzie!

Tydzień temu dotarła do nas niesamowita wiadomość. W Czadzie, w wiosce Voulmey Centre została wybudowana, poświęcona i oddana do użytku studnia głębinowa.


Zarówno w Polsce jak i Czadzie wiadomość ta przyniosła wiele radości. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że dzięki zaangażowaniu tak wielu osób: uczniów i nauczycieli oraz osób pracujących w Sekretariacie Misji Zagranicznych Księży Sercanów udało się zebrać środki na jedną ze studni (forage) wybudowanych dzięki Darczyńcom z Polski. Widok wody wypompowywanej na powierzchnię dodaje nam sił do pracy na rzecz misji i pokazuje, że działania w palcówkach edukacyjnych pod hasłem „od ekologii do dobroczynności” mają sens. Liczy się każda bateria, płyta CD, telefon komórkowy, klocek LEGO czy „dobra moneta” trafiające do naszych pojemników! Duże znaczenie ma też to, że działamy zarówno dla misji, jak i dla środowiska. Dzięki wspólnemu zbieraniu redukowana jest liczba śmieci, które trafiają na wysypiska.

Czad to jeden z najbiedniejszych i równocześnie „najgorętszych” krajów na świecie. Z powodu wysokich temperatur problemem ludności jest bardzo często brak dostępu do czystej wody. Z racji ubóstwa ludności, pośród której pracują sercańscy misjonarze, budowa studni jest poza zasięgiem ich możliwości finansowych. Budując studnie w bardzo konkretny sposób wspieramy również dzieło ewangelizacji w Afryce.

Od rozpoczęcia przez nas projektu budowy studni w Czadzie, czyli od dwóch lat, polscy Darczyńcy przekazali środki już na 28 studni (ok. 300.000 zł). Misjonarze w dalszym ciągu przesyłają zapytania o możliwość finansowania kolejnych studni. Wierzymy, że z Waszą pomocą będziemy mogli pozytywnie odpowiadać na ich prośby.