04 Kwietnia Szkoła z misją
Nasze nagrody

Wielkimi krokami nadchodzą upragnione przez uczniów wakacje. Niektóre szkoły zgromadziły na swoim koncie całkiem pokaźną sumę punktów, zanim więc wszyscy rozjadą się na letni odpoczynek, mogą jeszcze dostać mały upominek od "Szkoły z misją". Pomaganie sercańskim misjom to zbieranie nie tylko baterii czy telefonów, ale także zbieranie punktów, które można wymienić na nagrody.


"Zbieraj-pomagaj-odbieraj nagrody". Jak działa nasze hasło w praktyce? Nauczyciele rejestrują szkołę na portalu szkołazmisją.pl. Ogłaszają zbiórkę, a uczniowie przynoszą to, co chcą i mogą: drobne monety, zużyte baterie, nieużywane telefony komórkowe czy złom srebra i złota. Później my odbieramy to, co uzbierała szkoła i naliczamy punkty. 25% wartości z tego, co uzbierane przez uczniów wraca na konto szkoły w postaci punktów, a nauczyciel może wymienić je na nagrody dostępne w naszym "sklepie".
Co mamy? Przede wszystkim książki - te do zaczerpnięcia z nich wiedzy i te do zrelaksowania się podczas lektury. Dla najmłodszych małe ilustrowane książeczki. Ekologiczne, materiałowe torby i dużo przyborów szkolnych, które przydarzą się w każdym piórniku. A do szkolnej pracowni mydła i płyny - mogą przydać się w zmywaniu śladów po artystycznej działalności uczniów na plastyce albo nie do końca zaplanowanych eksperymentach na lekcji chemii.
Jako Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów mamy również oczywiście dewocjonalia z najważniejszym dla nas krzyżykiem. Jest on wszędzie tam, gdzie są sercańscy misjonarze, a więc również na Filipinach, w Kongu, w Czadzie czy Urugwaju - w miejsach, do których płynie pomoc także od "Szkoły z misją".