26 Września
Spotkania Sercańskiej Rodziny Misyjnej w Olsztynie i Pliszczynie

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom misji sercanów, którzy przybyli na spotkania Sercańskiej Rodziny Misyjnej do Olsztyna i Pliszczyna.


Spotkanie Sercańskiej Rodziny Misyjnej odbyło się w Olsztynie w niedzielę 30 sierpnia, a w Pliszczynie k. Lublina w niedzielę 20 września. "Ramowy program spotkania" wyglądał identycznie dla obu miejsc, czyli: pierwsi goście docierali do naszych domów zakonnych ok. godz. 9:30 i zaczynaliśmy rozmowy przy kawie i herbacie. Następnie o godz. 11:00 przenosiliśmy się do kaplicy, aby najpierw odmówić różaniec w intencji misji, a następnie, aby uczestniczyć w Eucharystii. Była ona ofiarowana za wszystkich członków Sercańskiej Rodziny Misyjnej czyli: misjonarzy i osób, którym głoszą oni Ewangelię oraz darczyńców, pracowników i wolontariuszy Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Po Mszy Świętej przenosiliśmy się do jadalni na obiad. A po obiedzie zapraszaliśmy naszych gości na ostani punkt programu jakim były opowieści z misji, w tym roku skoncentrowane na działalności misjonarzy w Czadzie i dziełach materialnych przez nich prowadzonych: budowie studni głębinowych, szkół i przychodni zdrowia. Zarówno w Olsztynie jak i Pliszczynie po tej prezentacji na temat Afryki padły deklaracje sfinansowania budowy studni w Czadzie!

Jest dla nas wielką radością, kiedy możemy poznawać twarzą w twarz kolejne osoby, które wspierają misje księży sercanów, a które znaliśmy dotychczas tylko "z przelewów bankowych". Spotkania Sercańskiej Rodziny Misyjnej to również okazja do pogłębiania więzi duchowej między naszą nieformalną wspólnotą oraz misjonarzami. Stanowią one też kopalnię wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób poszczególne osoby dowiadują się o misjach księży sercanów i dlaczego podejmują się wparcia materialnego dla nich. Już dziś serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne spotkania SRM!