30 Maja Szkoła z misją
Reportaż ze zbiórki "Dobrych monet" ​w Szkole Podstawowej nr 1 w Ornecie

Niezwykły konkurs zorganizowany w ramach "ZbieramTO w szkole".


Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas na podsumowanie podjętych w nim działań. Cieszą nas spływające licznie reportaże, które dokumentują realizaję naszego projektu zbieramtowszkole.pl w szkołach i przedszkolach. Ksiądz Maciej Burdyński - koordynator zbiórki w Szkole Podstawowej nr 1 w Ornecie - tak opisuje zbiórkę "Dobrych monet" w jego placówce:

"Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie już drugi rok uczestniczy w projekcie zbieramtowszkole.pl organizowanym przez Księży Sercanów.

W tym roku w ramach zbiórki "Dobrych monet" Szkolne Koło Caritas zorganizowało konkurs "Utucz świnkę". Udział w nim wzięli uczniowie klas I - IV wraz z wychowawcami. Każda z klas na tydzień otrzymywała dużą szklaną skarbonkę, którą należało "utuczyć". Dzięki akcji udało się zebrać ponad 100 kg "Dobrych monet". Klasa Ib wraz z wychowawcą, p. Małgorzatą Drozd, uzbierała najwięcej, bo aż 24,2 kg, klasa II c wraz z p. Bożeną Szybko - 19,5 kg, klasa II b wraz z p. Zytą Nędzi - 17,5 kg.

Inspiracją do wzięcia udziału w konkursie była chęć niesienia pomocy najbiedniejszym, wśród których pracują Misjonarze Sercanie. Klasa, która zebrała najwięcej "Dobrych monet" otrzymała świnki-skarbonki oraz inne nagrody (puzzle, smycze, ołówki reklamowe), a wychowawcy torby ekologiczne na zakupy."


Gratulujemy pomysłu! Cieszymy się, że pomaganie przynosi tyle radości. DziękujeMy całej społeczności szkoły oraz koordynatorowi zbiórki za zaangażowanie!